Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

Βοήθεια φιλοι μου..Lambretta

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 axxis26700

axxis26700

VFH Senior Member

• Members
  • 311 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 10:27 πμ

θα ηθελα τη γνωμη σας για ενα θεμα. Πριν ενα μηνα περιπου πηρε το ματι μου μια παρατημενη Lambretta (δεν ειμαι σιγουρος για μοντελο αλλα κατι με 150...).

Βρηκα τον παππου και τον ρωτησα αν τη δινει. Μου ειπε οτι ειναι ιταλικη ,Μοντελο '61, ολα αυθεντικα πανω της. και απο οτι ειδα δεν ειχε σχεδον τιποτα το εξωφρενικο (απο σαπια).

Τελωςπαντων η απαντηση του παππου ηταν οχι , εχει συναισθηματικη αξια. Οκ το καταλαβαινω, αλλα αν αλλαξεις ποτε γνωμη ειδοποιησε με... Και το θεμα εμεινε εκει. Χτες ειδα τον γιο του ο οποιος μου λεει, ΕΛΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ. μονο που ο παππους παρεδωσε τις πινακιδες εδω και μια εβδομαδα.... :sok: :sok: :troba: :troba: :troba::nono:

Δεδομενου οτι δεν ειμαι και τρελαμενος με Lambretta , (η αρρωστια που εχω λεγεται VESPA. )....Πειτε μου σας παρακαλω τη γνωμη σας.

1)Αξιζει χωρις πινακιδες να πεταξεις τοσα λεφτα για μια ανακασκευη ??
2) Με πινακιδες ελπα τι ακριβως γινετε?? Μπορεις να πας ας πουμε ενα ταξιδι??

Ευχαριστω....

#2 ViONAS

ViONAS

VFH Senior Member

• Members
  • 1.671 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 10:35 πμ

Αν δεν τι θες χωρις πινακιδες πες σε μενα που ειναι να παω να την δω !!! whistle Πανε παρε το μηχανακι τωρα....Και με πινακίδες ιστορικού οχήματος πας οπου θες...

#3 nikosp

nikosp

VFH Senior Member

• Members
  • 1.010 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 10:55 πμ

Το μηχανάκι αξίζει να σωθεί σε όποιοα κατάσταση και εάν είναι
Νομίζω όμως ότι με πινακίδες ιστορικού οχήματος έχεις περιορισμούς στην κυκλοφορία αλλά αυτό δεν είναι μεγάλο πρόβλημα

#4 Σαργέντης

Σαργέντης

VFH Senior Member

• Members
  • 1.743 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 10:57 πμ

Παιδιά,και με επιφύλαξη το λέω,φίλος μου που δουλεύει σε κρατικό κτεο,μου είχε πει ότι κάνοντας αίτηση και πληρώνοντας παράβολο 75 ευρώ,παίρνεις τις πινακίδες σου πίσω....αυτό ισχύει για αυτοκίνητο και σε διάσημα εντός 6 μηνών νομίζω...έτσι μου έλεγε.....τώρα αν ισχύει και για μοτό;;;;; δεν το γνωρίζω....δεν χάνεις τίποτα να το ρωτήσεις.

#5 stratos

stratos

VFH Senior Member

• Members
  • 1.193 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 10:59 πμ

εαν καθομουν και εψαχνα για πινακιδες για καθε βεσπα που εχω lol3....... lol
παρτην και μετα θα βρεις τροπο να την κυκλοφορεις, παρτην αλιως πες μου που ειναι και ερχομαι να την φορτωσω εαν δεν σε πηραζει βεβαια whistle

#6 stratos

stratos

VFH Senior Member

• Members
  • 1.193 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 11:05 πμ

2

#7 stratos

stratos

VFH Senior Member

• Members
  • 1.193 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 11:09 πμ

lol3

#8 Vespisti

Vespisti

VFH Senior Member

• Members
  • 6.716 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη - Βόλος
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Primavera ΕΤ3, Augsburg T4, TV175 S3

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 13:57 μμ

Παρ' την αξίζει!!!!!!!!!!!!!

#9 cosafiv

cosafiv

VFH Senior Member

• Members
  • 4.140 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKlagerfurt
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Cosa,Rally

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 15:47 μμ

παρτην προς το παρον
και αργοτερα κανεις ανταλλαγη
με καποιον που θα σου δωσει βεσπα,υπαρχουν πολλοι που θα την θελουν

#10 axxis26700

axxis26700

VFH Senior Member

• Members
  • 311 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 21:06 μμ

Ευχαριστω παιδια.

Θα παω αυριο να κανονισω να την παρω. οπως σωστα ειπατε οι περισσοτεροι καλυτερα να σωθει παρα να καταληξει σε καμια χωματερη η σε φορτηγακι του γυφτου για σκραπ....

θα βαλω φωτο συντομα...

#11 DEMENTED

DEMENTED

VFH Senior Member

• Members
  • 1.492 Δημοσιεύσεις:
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:VESPA PX 221,μια μου φτανει!

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 21:11 μμ

παρτην μωρε.με ελπα μεχρι 50 χλμ πας μακρυα..

#12 VASILIOS

VASILIOS

VFH Member

• Members
  • 55 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 23:36 μμ

Ευχαριστω παιδια.

Θα παω αυριο να κανονισω να την παρω. οπως σωστα ειπατε οι περισσοτεροι καλυτερα να σωθει παρα να καταληξει σε καμια χωματερη η σε φορτηγακι του γυφτου για σκραπ....

θα βαλω φωτο συντομα...

Εννοείται ότι θα την πάρεις. Τέτοια κομάτια δεν χάνονται. Πριν απο χρόνια μου πουλούσε κάποιος ένα HOREX imperator (τελικά δεν το πήρα, αν και το έχω μετανιώσει), αν και μπορούσε να το πουλήσει ακριβότερα στον "Μαράτο", ο οποίος θα το έστελνε Γερμανία. Μου είπε ότι δεν ήθελε να πάει η μηχανή στη Γερμανία γιατί πίστευε ότι οι παλιές μηχανές είναι κάποια πετραδάκια που ομορφαίνουν το περιβάλλον μας και θα ήθελε να δει το HOREX να κυκλοφορεί στο δρόμο. Σίγουρα η ικανοποίση που θα νοιώσεις όταν θα κυκλοφορείς την Lambretta θα αξίζει τον κόπο και τα χρήματα που θα ξοδέψεις.

#13 Guest_LEONIDAS_*

Guest_LEONIDAS_*
  • Guests

Καταχωρήθηκε 13 Σεπτέμβριος 2009 - 23:44 μμ

ΑΝ στην χαρισει να την παρεις.......αν σου ζητησει λεφτα .....αστην να την πεταξει σαν την συναισθηματικη αξια που ενιωσε οταν καταθεσε την πινακιδα προκειμενου να στην δωσει........... ;-).............αντε να ξυπναμε!!!!!!!!

#14 chitoglou

chitoglou

VFH Senior Member

• Members
  • 2.589 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Σεπτέμβριος 2009 - 03:53 πμ

σωστοοοοοςς.....αλλα εστω κι αν στην πουλαει αγορασε την και μολις την φτιαξεις και την κανεις τζιτζι περνα καθε φορα μπροστα απαυτον για μοστρα να δουμε που θα παει τωτε η συναισθηματικη του αξια.... :clap: :clap: :ok: lol lol3

#15 presvis1

presvis1

VFH Senior Member

• Members
  • 1.421 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Σεπτέμβριος 2009 - 06:28 πμ

Nα την παρεις και οσο για την αδεια εαν εχει καταθεσει πριν μια εβδομαδα μπορεις να την επαναφερεις