Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 
Sign in to follow this  
Followers 0

Vespa Club Βεροιας γενική συζητηση

132 posts in this topic

Καλημέρα σε ολους!

Ειπα και εγω μετα απο ποοοοολυ....καιρο να γραψω κατι,μιας και αναφερθηκε το ονομα μου και το v.c.VERIA!

Γενικα δεν πολυασχολουμαι με το ιντερνετ και τα φορουμ αν και βλεπω καπου-καπου τις συζητησεις και μπορω να πω οτι χαιρομαι ιδιαιτερα που υπαρχει τετοιο ενδιαφερον για την "βεσπα"(ολες τις παραμετρους της "ιδεας" αυτης...)

Χρηστο, ευχαριστω για τα λογια σου και την υπαρξη σου ως φιλος μου ολα αυτα τα χρονια...και δεν εννοω απο τοτε που ημαστε Αθηνα(καλα-καλα μη βαρας...Πειραια... ηθελα να πω...)αλλα απο τα 15 μου που διαβαζα τα αρθρα σου...ξερεις εσυ!!!

Το V.C.VERIA ειναι μια ιστορια που υπαρχει εδω και πολυ καιρο,ξεκινησε απο καποιες απονομες κυπελλων που εκανε το v.c.Θεσ/κης σε ατομα που ερχοταν στις πανελληνιες κατα μονας, στην 10η πανελληνια (Μετεωρα-1996).

Βεβαια μεχρι τοτε υπηρχαν ακομη 2-3 ατομα που ασχολουταν με το θεμα-vespa στην Βεροια εστω και για την παρτη τους(χωρις να συμμετεχουν σε πανελληνιες ...)κυριως λογω ατολμιας για τα χιλιομετρα.

Μετα λοιπον και απο αυτην την κινηση του v.c.θεσ/κης, εγινε η συναντηση του Στομιου απο το v.c.Λαρισας το 1997 και εκει η Βεροια ειχε 5 συμμετοχες.Τρομερη επιτυχια για μια τοσο μικρη πολη οσο και αν φαινεται μικρο το νουμερο.

Εν τω μεταξυ ηδη υπηρχαν μεμονομενα ατομα που εκπροσωπουσαν πολεις οπως Λαμια(Μιχαλης...),Κατερινη(Ηλιας,αν θυμαμαι καλα...)και αλλοι...Το 1997, τον χειμωνα, εγινε και μια mini-συναντηση στην Βεροια(διοργανωση v.c.Βεροια σε συνεργασια με v.c.θεσ/νικης γνωστη και ως 1ο Σελι με μεγαλη συμμετοχη για την εποχη της!!!

Θα ψαξω να βρω τις φωτογραφιες να σκαναρω...

Αργοτερα, ηταν μια εποχη που ειχε γινει μεγαλο θεμα για το αν πρεπει να υπαρχουν club(εστω και θεωρητικα...) χωρις καταστατικο ή θα πρεπει να αποκλειστουν οσοι δεν εχουν κατατσατικο,για οσους θυμουνται.Ενα θεμα που κινηθηκε χωρις προειδοποιηση απο καποια νεα μελη...

Το 2003 και μετα απο συνεχεις συμμετοχες στις πανελληνιες ,εγινε απο το v.c.Βεροιας το 2ο Σελι,4ημερη συναντηση παρακαλω με συμμετοχη 78 επισημως, ατομων,46 vespa απο ολη την Ελλαδα(πιο μακρινη αποσταση συμμετοχης...απο Αθηνα...του Φιλιου και του batz!!!! και συμμετοχες απο Θεσ/νικη,Καβαλα,Τρικαλα,Λαρισα,),εκδρομες σε Ναουσα,Αγρα,Εδεσσα και Βεροια και νυχτερινη χωματινη διαδρομη με -2 βαθμους Κελσιου,2 συγκροτηματα, ζωντανη μουσικη και απονομη συλλεκτικων κυπελλων AMSTEL-v.c.Veria!!!

Το αν υπαρχει v.c. σε μια πολη ή οχι δεν εξαρταται απο τον αριθμο των μελων του αλλα απο την διαθεση για αφιλοκερδη εργασια και ορεξη για δημιουργια!!!

Οσοι πιστοι προσελθετε λοιπον...

Το έβαλα σαν ξεχωριστό θέμα για να το δεί ο κόσμος μιάς και γράφτηκε το παραπάνω στα καθημερινά νέα και

δεν ήθελα να περάσει απαρατήρητο.

Εγω προσωπικά και πιστεύω όλοι μας σαν forum σε στηρίζουμε και θα σε στηρίξουμε στην προσπάθειά σου και σε οποια

προσπάθεια οποιοδήποτε club στην Ελλάδα...

Αργοτερα, ηταν μια εποχη που ειχε γινει μεγαλο θεμα για το αν πρεπει να υπαρχουν club(εστω και θεωρητικα...) χωρις καταστατικο ή θα πρεπει να αποκλειστουν οσοι δεν εχουν κατατσατικο,για οσους θυμουνται.Ενα θεμα που κινηθηκε χωρις προειδοποιηση απο καποια νεα μελη...

...

Ηλία (αν δεν κάνω λάθος το όνομα) καλημέρα.

Όντως εντυπωσιακή η πορεία σου στα vespoδρώμενα. Σίγουρα θα πρέπει να είναι δύσκολο, όταν είσαι μόνος στην πόλη να κρατάς ζωντανή την "φλόγα".

Μπράβο σου λοιπόν, κουράγιο, καλή συνέχεια. :clap:

Όσον αφορά το καταστατικό, η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να υπάρχει, για να αποφεύγονται διάφορες παρεξηγήσεις, ειδικά όταν αυξάνει ο αριθμός των μελών, όπως να μην πέρνονται αποφάσεις εάν δεν συμπληρώνεται κάποιος ελάχιστος αριθμός μελών στις συναντήσεις και διάφορα άλλα. Γενικά πιστεύω ότι οι κανόνες χρειάζονται για τη σωστή λειτουργία, ειδικά όταν αυξάνεται ο αριθμός των μελών.-

Εγω απλα υποκλινομαι

χωρις αλλα σχολια

Ειμαι περηφανος για τους φιλους μου

...

εγω παντα πιστευα οτι τα καταστατικα ειναι βλακεια και ειχα ομηρικους καυγαδες με τον Τσιφ, ομως

στο τελος αποδειχτηκε οτι εκανα λαθος... και το παραδεχομαι οτι το καταστατικο εσωσε πολλες φορες το βεσπα κλαμπ απο εσωτερικες κρισεις (και εξωτερικες) οποτε αυτο που λεει ο κοζα2 ειναι σωστο αλλα και η αντιθετη αποψη δεν ειναι λαθος

καπου στη μεση πρακτικα ειναι η αληθεια αρκει να μην ειμαστε κολλημενοι και να μην το παρατραβαμε

Ενα παιχνιδι ειναι, δεν κυβερναμε τη χωρα ουτε εξαρταται το μεροκαματο καποιων απο αυτο

Να ξερετε ομως τα βεσπα κλαμπ ειναι "μεγαλα σχολεια" γιατι δεν ειναι γκετο και μαζευονται διαφορετικοι χαρακτηρες που εχουν ισα δικαιωματα στο χωρο ειτε ειναι προεδροι ειτε ειναι απλα μελη

Ηλία χθες στον Κύρου δε μου είπες ότι είσαι στο Forum...

Ότι και να κάνεις έχεις τη βοήθειά μας!!! :clap: :clap: :clap:

(Μάνος)

σωστος ο μανος:ok: :ok:

Γεια σου Κυριάκοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οκ οκ δεν αμφισβητω κανεναν και τιποτα .αλλοι δεν ακολουθουν εκδρομες οχι λογω ατολμιας για τα χιλιομετρα αλλα λογω δουλειας!επειδη αυτο το ποστ κατευθυνεται σε μενα (νομιζω?) εγω απλα ειπα "ψαχνει καποιος το v.c βεροιας,που παει?" δεν κατηγορησα αν ειναι ενα η δυο ατομα,για τα δεδομενα της πολης μας οντως οπως λεει ο Ηλιας τα 10 ατομα ειναι αθλος αλλα ισως να υπαρχουν ατομα που δεν ξερουν που να ρωτησουν .θα μου πειτε και γιατι δεν κανεις κατι ρε Σακη? ε λοιπον θα προσπαθησω να βοηθησω οσο μπορω .το να παω 2μερο για μενα ειναι ονειρο δυστυχως δεν μπορω να παρω αδεια απο τον εαυτο μου ουτε 3 μερες.αλλα πιστευω πως ισως μπορω να βοηθησω σε αλλα πραματα

...

εγω παντα πιστευα οτι τα καταστατικα ειναι βλακεια και ειχα ομηρικους καυγαδες με τον Τσιφ, ομως

στο τελος αποδειχτηκε οτι εκανα λαθος... και το παραδεχομαι οτι το καταστατικο εσωσε πολλες φορες το βεσπα κλαμπ απο εσωτερικες κρισεις (και εξωτερικες) οποτε αυτο που λεει ο κοζα2 ειναι σωστο αλλα και η αντιθετη αποψη δεν ειναι λαθος

καπου στη μεση πρακτικα ειναι η αληθεια αρκει να μην ειμαστε κολλημενοι και να μην το παρατραβαμε

Ενα παιχνιδι ειναι, δεν κυβερναμε τη χωρα ουτε εξαρταται το μεροκαματο καποιων απο αυτο

Να ξερετε ομως τα βεσπα κλαμπ ειναι "μεγαλα σχολεια" γιατι δεν ειναι γκετο και μαζευονται διαφορετικοι χαρακτηρες που εχουν ισα δικαιωματα στο χωρο ειτε ειναι προεδροι ειτε ειναι απλα μελη

συμφωνω

Φιλε Σακη, δεν κατευθυνετε σε σενα αυτο το ποστ , να εισαι σιγουρος, ποτε δεν θα κρινουμε καποιον για οτι προσφερει στην ιδεα της βεσπα η του βεσπα κλαμπ ,πανω απο ολα ειναι παιχνιδι και σιγουρα υπαρχουν πιο σοβαρα πραγματα (αληθεια το πιστευω αυτο), ειναι παντως πολυ καλο οτι η σπιθα εγινε φλογα και ολοι μονο θετικα σκεπτωνται για το βεσπα κλαμπ της βεροιας, αλλωστε ολοι φιλοι ειμαστε και οπως βλεπεις δεν υπαρχει διαφωνια η αντιπαραθεση στα μυνηματα

Δεν υπαρχει ιχνος κριτικης παρα μονο καλοπροαιρετες σκεψεις

Καμια φορα η γραπτη διατυπωση των σκεψεων δεν βγαινει οπως αισθανομαστε, αλλωστε δεν ειμαστε και λογοτεχνες... απλως "παιδευουμε" το πληκτρολογιο λιγο παραπανω

και γω παντα καλοπροαιρετα μιλαω,οντως το γραπτο δεν μεταφερει τους τονους της φωνης οποτε μπορει ανετα καποιος να λαβει μια προταση αλλιως ,ολα καλα .θα επικοινωνησω με τον λιακο να τα πουμε

Ηλια εγω δν σε γουσταρω καθολου και δν προκειται να σε βοηθησω καθολου.οκ?

Αλλο τι γινεται?

Θελω να επισημανω ιδιαιτερα την ειλικρινη και βαρησημαντη δηλωση του φιλου μας,Αγελαδα...και να τον ευχαριστησω για την στηριξη και την ηθικη αναταση που προσφερει...απλοχερα...

Αλλωστε ειναι γνωστο οτι η αρνητικη κριτικη ειναι αυτη που βοηθαει πιο πολυ!

εεεεεεεεε....δε λεω!

Ηλια εγω δν σε γουσταρω καθολου και δν προκειται να σε βοηθησω καθολου.οκ?

Αλλο τι γινεται?

??????????????????????????????

:sok: :sok: :sok:

Αυτα που εγραψα δεν απευθυνονται σε κανεναν προσωπικα.Για τον scrabble το λεω που αναφερε κατι τετοιο.

Η απαντηση του cosafiv με καλυπτει.

Το τηλεφωνο μου το εχεις εδω και πολυ καιρο και η πολη ειναι πολυ μικρη για να χαθουμε!Ειναι κριμα να μην βρισκομαστε και να μιλαμε μονο μεσω forum.Δεν συμφωνεις;

Οσον αφορα το θεμα καταστατικου του v.c. να πω οτι δεν με ενδιαφερει καθολου το θεμα γιατι τα ατομα που ασχολουνται με την vespa στην πολη ειναι πολυ λιγα για να εχουν αναγκη απο κανονες λειτουργιας.Ας γεμισει η πολη βεσπες και θα κανω δυο καταστατικα.Ενα κοκκινο και ενα κιτρινο ετσι για να εχουμε!!!!Το v.c. θεσ/νικης δεν εχει επισημη εδρα και ουτε υπαρχουν συνδρομες μελων αλλα λειτουργει και αυτο φαινεται απο τις δραστηριοτητες του και των μελων του.

Μπορουμε ολοι μας να κανουμε προσπαθειες για δραστηριοτητες σχετικες με την βεσπα, αυθαιρετα και αμεσα χωρις να παραταμε στη μεση την προσπαθεια;Αυτο ειναι το ζητουμενο.

Μ'αρεσει ολη η ιστορια της λεξης vespa και αυτο ειναι μονο.Μ'αρεσει να ταξιδευω με vespa και να την πηγαινω εκει που δεν μπορει,θεωρητικα, να παει.Εκει ειναι ολη η γοητεια της.Αυτο ζηλευει ο κοσμος.Οτι κανει αυτα που ειναι αδυνατο να κανει!

"ΣΕ ΠΑΕΙ..."

Τα club και ολη η ιστορια γυρω απο αυτα ειναι το αλλοθι μας για αποφυγη πρωτοβουλιων.Παρτε πρωτοβουλιες και στηριξτε ο ενας τον αλλον για συγκεντρωσεις,βολτες,ταξιδια,party,αγωνες κτλ

Αυτα ειναι ωραια πραγματα! Μπραβο για τον ενθουσιασμό σου πανω απ'ολα.

Oτι και να γινει δν θα σε βοηθησω..Παρτ'ο χαμπαρι..

Σε λεω..

καλημερα

αγελαδα, τερμα , δεν θελουμε την βοηθεια σου, εγω θα παω με το κοκκινο καταστατικο... και ο αλκης με το πρασινο

Εγώ αν και δεν είμαι τόσο των κατασταστικών, μάλλον για το κόκκινο με βλέπω...

Ετσι για τα ματια σας και μονο...

παρτε μια ιδεα για το τι μπορουν 2-3 ατομα να κανουν αν υπαρχει ορεξη και διαθεση...

Το μελος του V.C.VERIA,ο Σταθης "ο mod", μετα απο πολυ κοπο και προσωπικη ενασχοληση, ολο το χειμωνα,καταφερε να μεταμορφωσει την παλαια αποθηκη του σε ενα πολυ ομορφο χωρο,βεσπο-γκαραζ το οποιο απο σημερα ειναι και "επισημα" η εδρα του "club".

Διευθυνση Κορυτσας 4 στη Βεροια.

Mε μεγαλη χαρα και περηφανια,σας παρουσιαζω την εδρα μας!

Μπραβο Σταθη,παντα τετοια!

vuv0kftxz68.jpg

ena exo na po mpravo sas paidia!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑΘΗ....

Αντε παιδιά κερνάτε καφέ???...για να βλέπω vespoσυνάντηση....ελααα..

ΥΓ..Την μίκρυνα λίγο την φωτό για να φαίνεται καλύτερα..