Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 

ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΤΙΜΩΝ "ΜΑΣΤΟΡΩΝ"

35 posts in this topic

Ανοιγω αυτό το topic, γιατί, αν δεν κανω λάθος, δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο και πιστεύω πως μια γενική εικόνα των τιμών που υπάρχουν στην αγορά όσον αφορά το κάθε στάδιο μιας ανακατασκευής (από αμμοβολή, φαναρρτζοδουλειά, μχνικό κλπ), θα ήταν ιδιαίτερα χρήσημη για τους χρήστες και κυρίως για όσους βρίσκονται στο στάδιο υλοποίησης του πρώτου τους project (όπως ο υπογραφόμενος...).

Για να ξεκινήσω...Εδώ στη Ρόδο, όπου ο ΜοντεΚαρλισμός και το μονοπώλιο κυριαρχούν, για αμμοβολή στη lambretta μου ο μάστορας μου ζήτησε 300...Δεν ξέρω πόση είναι η μέση τιμή για μια αμμοβολή αλλά το ποσό μου ακούστηκε κάπως...

(Το topic δεν είναι μόνο για το section lambretta, είναι γενικό..)

με 300 ευρω κανεις αμμοβολη σε φοτηγο!

Παρα πολλα ειναι. ξαναψαξε.

ΧΑΝΙΑ ειναι 2 αμμοβολες οποτε βαζουν οσα θελουν σε μενα χτυπησαν vespino = 145e και rally = 240

αμμοβολη η δικια μου ραλυ πηγε 80 ευρω περυσι.

ας πει ο καθενας να βγαλουμε ενα μεσο ορο.

Θεσσαλονίκη 100€ για sprint.

θα την κάνει στη Ρόδο την αμμοβολή ή θα την στείλει στην Αθήνα και χρεώνει και τα μεταφορικά;

αμμοβολη η δικια μου ραλυ πηγε 80 ευρω περυσι.

ας πει ο καθενας να βγαλουμε ενα μεσο ορο.

φιλε αν ξανακανω αμμοβολη θα στην στειλω με ελτα!ποιο φτηνα θα ερθει παρα να την ξανα κανω χανια!!!!

50e κατερίνη καρατσεκαρισμένο...αρκετές φορές

50Ε ασπροπυργο..αθηνα..

50e Αθηνα χτεσινη τιμη ρωτησε φιλος για Rally 200...εγω πληρωσα 300e πριν 2 χρονια για να μη πονεσει η λαμαρινα....

250€ αμμοβολη rally πριν απο ένα μηνα- χανια

Έλα μωρή Ρόδος Μόντε Κάρλο..!!!

Περισσότερο με συμφέρει να τη στείλω εκτώς...πιο φθηνά θα μου βγει κ με μεταφορικά....

Παληκάρια στο topic εννοούσα γενικότερες τιμές...Την αμμοβολή την ανέφερα ωσ παράδειγμα....Καλώ θα ήταν να εχουμε μια γενικότερη εικόνα των τιμών που παίζουν για όλα τα σταδεια μιας ανακατασκευής...λαμαρινάδεσ....βαφείο...μηχανικός που θα επισκευάσει το μοτερ....κλπ

θα την κάνει στη Ρόδο την αμμοβολή ή θα την στείλει στην Αθήνα και χρεώνει και τα μεταφορικά;

Ο ίδιος ο βλάκας την κάνει...Κ παίζει να είναι κ η μοναδική αμμοβολή στη Ρ΄δο γι αυτό τη χρεώνει τόσο

τι 200 και τι 300 πλακα κανουμε.

για μια σπριντ 60ε γαμω τις δουλειες και ερχεται ο ανθρωπος τα παιρνει

και τα ξαναφερνει.

αθηνα.

οπου σε πιασουν...για πειτε κ καμμια τιμη για μηχανικα...

βασικα για να μην γινει μπαχαλο προτεινω την εξης μορφη κ γραφει ο καθενας τα δικα του

1.λυσιμο μοτερ

2.αλλαγη ρουλεμαν στρομφαλου

3.αλλαγη σταυρου

4.αλλαγη κυλιροπιστονου

5.ρυθμιση αβανς

6.

7.

250€ αμμοβολη rally πριν απο ένα μηνα- χανια

ΤΤιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...............??????????????????????

ρε παιδια, αν ειναι να δωσετε 250 ευρω για αμμοβολη, πας κ περνεις το μηχανημα κ σου μενει κιολας...ημαρτον!

ρε παιδια, αν ειναι να δωσετε 250 ευρω για αμμοβολη, πας κ περνεις το μηχανημα κ σου μενει κιολας...ημαρτον!

+1

Re einai o [email protected]@[email protected],200 300 euro; autos prepei na mpei fylakh

απ την αλλη, φταιει κ αυτος που του τα δινει...γιανα υπαρχει προσφορα εκει, υπαρχει κ ζητηση...γνωστη παραφραση ρητου... ;-)

καλαματα αμμοβολη 50 euro

1 person likes this

με 300 ευρω κανεις αμμοβολη σε φοτηγο!

Παρα πολλα ειναι. ξαναψαξε.

αμα βαλεις αλλα 100-150 κανεις αμμοβολη και στον τιτανικο

100 euro λευκωσία πριν απο ένα χρόνο σε PX που έχει και τα πλαινά κουτιά.

100 euro λευκωσία πριν απο ένα χρόνο σε PX που έχει και τα πλαινά κουτιά.

τη τελείωσες? βάλε καμία φώτο