Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 

Vespa World Days 2012 London,uk

404 posts in this topic

Vespa World Days 2012

London2012a.gif

Vespa World Days 2012 is being held in London

Vespa World Days will take place at London Fields in the borough of Hackney close to the Olympic Village.

Subject to final approval (we are working with Hackney Council to get the final approval over the coming months).

Please use the menu above to find details about the accommodation. The Queen Mary, University of London will be the main accommodation for Vespa World Days with 1000 beds at £45 per person per night or less.

Camping is also available within 10 miles and details will be published soon.

We have now met with the Qyeen Mary, University of London and are working with them to create the main Vespa World Days accommodation area. They have over 1000 rooms, 24 hour security, and the entire site is covered by CCTV. There is space to park Vespas within the complex (please bear in mind that car parking space within London is very limited). We will provide information on local public car parks for those who are not coming on their Vespas.

The cost of the Qyeen Mary, University of London rooms are:

- Single Room (Shared Bathroom) £40 per room per night

- Single Room (en suite) £45 per room per night

- Twin Room (en suite) £80 per room per night

We will publish how you book the Qyeen Mary, University of London rooms by the end of October.

In the meantime the map below can be used to see some of the hotels in the area.

http://www.boulevard...aaccommodation/

>>>>>> UPDATED 2ND JUNE <<<<<<<

παιδια έχουμε αλλαγες...

που πιστεύω είναι ΟΤΙ το ιδανικότερο...

εδω λοιπόν θα είναι

http://www.theo2.co.uk/

Hi Vespisiti,

I’m delighted to announce that Vespa World Days in London will now be held at The O2. This famous location is on the Greenwich Peninsular in the heart of London, next to the River Thames, and has great transport links – North Greenwich underground station, bus stops, and a taxi rank just 150 metres from the entrance.

The O2 is a fantastic futuristic structure created to celebrate the beginning of the third millennium and now houses the iconic O2 Arena as well as the Entertainment Avenue with bars and restaurants. Situated on the Greenwich meridian, the home of time across the world, and just 5 miles south of the Queen Mary University, the Vespa Village at The O2 will be your base for exploring the soul of London’s Olympic and Paralympic city.

We’re working with the local councils to ensure that our major international Vespa meeting does not cause disruption to local communities or London’s preparations to be host city.

We’re guests in London and respect and support the job of all the people who are working to prepare for the Olympic games.

The Vespa Club of Britain is doing everything possible to make sure Vespa World Days will be the best event possible at The O2.

The address is: The O2, Edmund Halley Way, North Greenwich, London, SE10 0AX.

GPS: 51.503080, 0.003203

Please note that the Vespa Village is within the Low Emission Zone

See you in London!

Thanks

David

Vespa World Days 2012 Team

2 people like this

Where is the map? :crazy_pilot:

Έτσι για να ετοιμαζόμαστε ψυχολογικα...

μονο ψυχολογικα ειμαστε ετοιμοι Γιαννημ !!!!

πρεπει να βρουμε δωματια αλλου,

αυτα ειναι ακριβα...

ποσο παει η λιρα?

εχει κοντα στην εκδηλωση σταθμο μετρο?

αυτοι που ξερουν καλα αγγλικα,

ας δωσουν πληροφοριες στα Ελληνικα

απο ελλαδα πρεπει να ξεκινησουμε στις 8 ιουνιου...?

πόσο πάει η λίρα τώρα??..ή πόσο θα πάει τότε.

http://finance.yahoo...SD;to=EUR;amt=1

Ξενοδοχεία πιο φτηνά θα είναι δύσκολο να βρεθούν τα 3στερα πάνω κάτω 30 με 35 λίρες (40 ευρω)

Αυτό που έβαλαν εκείνοι είναι στα 50Euro η βραδιά.

Αυτό που πρέπει να κοιτάτε στα ξενοδοχεία, επειδή τα αρκετά φτηνά είναι παλιά μπορεί να έχουν κοινόχρηστο μπάνιο.

Θα αρχίσω να βάζω πληροφορίες χάρτες κτλ σιγά σιγά στο πρώτο μήνυμα του θέματος για να μην χάνονται οι πληροφορίες.

Απλά για αρχή έβαλα ότι πληροφορίες έχουν δώσει οι οργανωτές.

@Jim τον χάρτη τον θέλεις τώρα ή μετά?..αν βιάζεσαι να ξεκινήσεις από τώρα πες μου να στον στείλω χι χι

Μάκηηημ...έχουμε καιρό για να φτιαχτεί η ψυχολογία της τσέπης.

Τη Κυριακή 17 Ιουνίου γίνεται και το MOTO GP Αγγλίας.Ευκαιρία να με δείτε να τρέχω με τη vespa.Που'σαι Rossi...

:crazy_pilot:

ΑΠΟ ΤΣΕΠΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????

μονο ψυχολογικα ειμαστε ετοιμοι Γιαννημ !!!!

:crazy_pilot:

ΑΠΟ ΤΣΕΠΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????

Εάν η κατάσταση μου, οικονομική και όχι μόνο βελτιωθεί έστω και λίγο τότε...σίγουρα θα έρθω!!!

Οι πιθανότητες που μου δίνω είναι περίπου στο 0.003387% αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!

dash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gifdash2.gif

Σας δίνω ένα μικρό δείγμα για το τι θα αντιμετωπίσουμε για όσους πάμε..(μετράτε vespa-Lambretta)!!!!

Αυτό το βίντεο είναι απο το Isle of Wight 2011 που γίνεται κάθε χρόνο την ίδια περίοδο που έχουμε εμείς την Πανελλήνια..Αύγουστο..(ρίχνει καρέκλες!!!)

..(μετράτε vespa-Lambretta)!!!!

o καλος μου φιλος larisinos μου ανεφερε το εξης:

"Only legally licensed and insured vehicles made by Piaggio are admitted to this event"

http://www.vespaworlddays2012.com/LinkClick.aspx?fileticket=m8Gbt%2b%2f0xW8%3d&tabid=137

δεν ξερω κατα ποσο θα το εφαρμοσουν και κατα ποσο ειναι εφικτο κατι τετοιο......

Επιπλέον και "κατάλληλο" ντύσιμο για το gala!!! Όχι,παίζουμε...

o καλος μου φιλος larisinos μου ανεφερε το εξης:

"Only legally licensed and insured vehicles made by Piaggio are admitted to this event"

http://www.vespaworlddays2012.com/LinkClick.aspx?fileticket=m8Gbt%2b%2f0xW8%3d&tabid=137

κατι φιλοι μας Αυστρογερμανοι με κατι τουμπανιασμενες πι-εξ που δουλευουν σαν αλισοπριονα και τρεχουν σαν το δαιμονα(ξερεις.....αυτες που για σελα εχουν καπακι τουαλετας), δεν θα φτασουν στο Ντοβερ !!!

Επιπλέον και "κατάλληλο" ντύσιμο για το gala!!! Όχι,παίζουμε...

απαγορευονται τα ορειβατικα μποτακια, τα τρεκινγκ παντελονια,και t-shirt με σεξουαλικα μηνυματα.

Βγαλτε τα γαμπριατικα απο τη ναφθαλινη !!!

απαγορευονται τα ορειβατικα μποτακια, τα τρεκινγκ παντελονια,και t-shirt με σεξουαλικα μηνυματα.

Βγαλτε τα γαμπριατικα απο τη ναφθαλινη !!!

Μακη μου τα χω ευκαιρα απο το γαμο του Μιχαλη modamorfosis το περασμενο Σαββατο οποτε

τα ετοιμαζω κ.....βλεπουμε εως τοτε.

εχει και αυτο........για τους εκτος αθηνας

http://www.ryanair.com/en/cheap-flights-volos-greece/

και φυσικα προγραμμα αλλα α.β.ε

ΠΑΑΑΑΑΑΛΛΛΛΛΙΙΙΙΙΙΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ

ΠΑΛΙ ΦΟΡΤΩΤΙΚΗ,,,,,Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΝΤΡΟΠΗ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΔΙΚΩΣ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΦΟΡΤΩΝΩ ΤΗ ΒΕΣΠΑ,,,,,ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΟ

ΠΑΝΤΑ ΟΔΙΚΩΣ,,,,ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΔΙΚΩΣ

ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟΣ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΙ ΤΟΥΣ ΘΕΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΧΑΝΕΙΣ????? :lol2: :lol2: :lol2:

ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΠΟ ΛΕΦΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ?ΖΗΤΑΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΣΠΙΡΤΟ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΤΟΥΝΕΛ .

ΡΕ GOGO'S ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ?ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΕΞΤΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ

ντροπη εισαι εσυ,και οι κατακρεουργημενες βεσπες που παρουσιαζεις κατα καιρους στην Ευρωπη !!!

(νωρις αρχισαμε φετος)

acordeon.gifpopcorn.gif χα χα χα ....έρε τι έχει να γίνει..

:kapnogono4: έτσι να ανάψουν τα αίματα!!!

νωρίς δεν είναι ποτέ για να ονειρεύεσαι...

ντροπη εισαι εσυ,και οι κατακρεουργημενες βεσπες που παρουσιαζεις κατα καιρους στην Ευρωπη !!!

(νωρις αρχισαμε φετος)

καλιτεχνικες παρεμβασεις κανω αλλα που να το καταλαβουν οι

αγραμματοι κ οι ατεχνοι Α.Β.Ε

(νωρις αρχισαμε φετος)

καλιτεχνικες παρεμβασεις κανω αλλα που να το καταλαβουν οι

αγραμματοι κ οι ατεχνοι Α.Β.Ε

καλιτεχνικες παρεμβασεις κανω

ειμαι σχεδον βεβαιος οτι αυτο που θα παρουσιασεις του χρονου στο Λονδινο θα μοιαζει,αλλα δεν θα ειναι βεσπα, και φυσικα θα στερειται σχετικης αδειας ή ομολογκασιον.

Συμφωνα λοιπον με τους αυστηρους κανονισμους των διοργανωτων,οχι μονο θα αποκλειστεις απο τη συμμετοχη,αλλα θα πεταξουν και τη βεσπα σου στον Ταμεση.

οσο για σενα, μπορεις να επιστεψεις στην Λαρισα "φορτωτικη" στο τρε'ι'λερ του βεσποιπταμενου !!!!!

Με βλέπω να ακολουθώ στο Λονδίνο. Απο ότι βλέπω η παρέα είναι πολύ καλή και διάθεση υπάρχει και με το παραπάνω.

This topic is now closed to further replies.