Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

μου κατεστρεψε τη βεσπα και παρα λιγο τη ζωη!

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
72 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 xristos

xristos

VFH Junior Member

• Members
  • 47 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 14:15 μμ

Γεια σας, είμαι ο Χρήστος απο Πύργο Ηλείας.Πρώτη φορά γράφω και θέλω την βοήθεια σας.
έχω- είχα μια P150X του '78 βελτιωμένη απο Κύρου 210 malossι .Ξεκίνησα να την ανακατασκευάζω απο πέρσυ.
Τριτη 05 αυγούστου 2008 έβαλα και το τελευταίο εξάρτημα στη VESPA μου μια εξάτμιση GL.
Tετάρτη 06 αυγούστου 2008 είδα τον χάρο με τα μάτια μου λόγω ανεύθυνης οδικής συμπεριφοράς:
ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΔΙΠΛΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ. ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΣΤΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΠΕΤΩΝΤΑΣ.
ΖΩ...
Η VESPA μου καταστράφηκε...και η οδηγός απαιτεί να της φτιάξω το αυτοκίνητο. Αναιρεί το πόρισμα της τροχαίας και υποτιμά την νοημοσύνη όλων μας.
'Ονειρο μου την ημέρα του δικαστηρίου να κατακλειστεί το προάυλιο του δικαστηρίου απο βέσπες ! Ευχαριστώ
Για να δειτε τη βεσπα πριν το ατυχημα πηγαιντε στο παρακατω site
http://i522.photobuc...am/DSC01907.jpg
http://i522.photobuc...am/DSC02222.jpg
http://i522.photobuc...am/DSC02206.jpg
http://i522.photobuc...am/DSC02204.jpg
μετα το ατυχημα:
http://i522.photobuc...am/CIMG0952.jpg
http://i522.photobuc...am/CIMG0950.jpg

#2 Guest_LEONIDAS_*

Guest_LEONIDAS_*
  • Guests

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 14:29 μμ

:sok:...............περαστικα ρε φιλαρακι,τι αλλο να πω..!!!!!!

ναι ναγινει αυτο της χρειαζεται της ηλιθιας :angry1: και καθε
ασυνηδητου οδηγου που δεν ξερει τι καβαλαει........ .....
:clap: επιτελους να αρχισουμε να περνουμαι τον νομο στα χερια μας
.................ομαδικα......!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-)

#3 YiannisGPX

YiannisGPX

Administrator

• Members
  • 20.215 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Vespa PΧ125E

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 15:01 μμ

Πωωωω πω κρίμα... :angry1: bmood
..ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ....Πάλι καλα που δεν χτύπησες...
Μαζί σου 1000%....

Ηλεκτρική καρέκλα θέλουνε..... ελπίζω να ξεμπλέξεις και η ελπίζω η ασφάλειά σου να είναι σωστή και να κάνει σωστές κινήσεις
για να τις τα πάρει κανονικά...

Ξέχασα να πώ καλώς ήρθες...(απο τα νεύρα μου)

#4 Guest_fotis_*

Guest_fotis_*
  • Guests

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 15:53 μμ

Κατ αρχην καλως ηρθες.Αν εχεις μαρτυρες μη φοβασαι.Το θεμα ειναι να παρεις τα λεφτα για το μηχανακι και αποζημιωση για σωματικες βλαβες.Φιλε αν γινοταν το δικαστηριο στην Αθηνα να εισαι σιγουρος οτι θα μαζευομασταν πολλοι.Αφου ειναι ομως εκει αναλαμβανουν οι Πυργιωτες της παρεας.Ευχομαι να πανε ολα καλα :vungry:

#5 fotis kats

fotis kats

VFH Senior Member

• Members
  • 4.676 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 17:52 μμ

αφου ζεις μην σκεφτεσαι τις ζημιες! ολα φτιαχνονται!η αναστροφη προυποθετει εκ μερους του οδηγου παραχωρηση προτεραιοτητας στους υπολοιπους.αρα φταιει!κοιταξε με την ασφαλεια σου αν εχεις νομικη προστασια.αν οχι ζητησε .αρκει να μην εμφανισει τιποτα μαρτυρες μαιμου και πουν οτι εσυ ετρεχες πολυ.προλαβε την!αν υπαρχουν μαρτυρες στην περιοχη βρες τους και ζητα τους να καταθεσουν.γυναικες οδηγοι!!!γαμω το κερατο μου!και μην αρχισουν οι κοπελες του φορουμ να λενε οτι δεν ειναι θεμα γυναικας ή αντρα.ειναι αποδεδειγμενο οτι οι γυναικες δεν ξερουν να οδηγουν.τελος!στο σπιτι μου εχει μια διασταυρωση και εχουν γινει 5 ατυχηματα.μικρα αλλα δεν παυει να ειναι επιζημια!4 στα 5 τα προκξαλεσαν γυναικες!συμπτωση????και η δικαιολογια!''δεν σας ειδα''!ε πως δεν τον ειδες?αορατος ειναι??καλο κουραγιο και καλως ηρθες

#6 vs

vs

VFH Senior Member

• Members
  • 1.615 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 18:14 μμ

Φιλε μου εσυ να εισαι καλα και θα φτιαξεις κι αλλη βεσπουλα!!

#7 ViONAS

ViONAS

VFH Senior Member

• Members
  • 1.671 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 18:21 μμ

FOTI ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΑΥΤΕΣ. ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΙΟ ΒΑΘΕΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ. Π.Χ. ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΝΤΡΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑ ΟΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΕΝΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ Ο ΤΥΠΟΣ ??? ΟΠΟΤΕ ΚΟΒΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΤΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟΥ. Ε Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ. ΚΑΙ ΑΜΑ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Α Η Β ΛΟΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΕΝΟ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ... ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΔΕΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΣΚΕΠΤΙΚΕΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ... ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΑΝ ΚΑΥΛΟΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΟΥΖΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ Η ΜΕ ΤΑ VESPAKIA ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Ε ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΒΓΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.

#8 ViONAS

ViONAS

VFH Senior Member

• Members
  • 1.671 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 18:22 μμ

ΣΥΓΝΩΜΗ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΡΕΙ.

#9 mpourkoulas

mpourkoulas

VFH Senior Member

• Members
  • 1.068 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 19:05 μμ

Ρε φιλε χρηστο, οτι και να πω ειναι λιγο. Μηπως εισαι το παληκαρι με την μαυρη px με το φιμε παρμπριζακι και τη σημαια τερματισμου στο καπουλι;

#10 fotis kats

fotis kats

VFH Senior Member

• Members
  • 4.676 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 09 Αύγουστος 2008 - 19:11 μμ

να ο πρωτος μαρτυρας!!!

#11 Vito

Vito

VFH Senior Member

• Members
  • 195 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThessaloniki
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Vespa GTS 250

Καταχωρήθηκε 10 Αύγουστος 2008 - 07:28 πμ

Λυπάμαι γι' αυτό που σου συνέβη αλλά σημασία έχει ότι είσαι εσύ καλά.
Όλα τα άλλα φτιάχνονται. Ελπίζω μέσω της δικαστικής οδού να δικαιωθείς

#12 Sotiris.C

Sotiris.C

Member

• Members
  • 4.290 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Αύγουστος 2008 - 10:31 πμ

Φιλε πατριώτη άστα,από μαλακια γυναικας οδηγού έχω χάσει 2 φιλαράκια.. η μια μιλούσε στο κινητό και η άλλη βγήκε από stop.. το καλύτερο που μπορείς να κανεις είναι να βρείς μάρτυρες όπως είπε και ο Φώτης.. Αλλα για καλο και για κακό πάρε τα στοιχεια τις και μάθε που μένει και παρκάρει και βάλε τις φωτιά στο αμάξι τις παλιοκαργ :angry1:... μήπως σωθεί και ο επόμενος

#13 mpourkoulas

mpourkoulas

VFH Senior Member

• Members
  • 1.068 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Αύγουστος 2008 - 12:33 μμ

+1 στο Σωτηρη. Ανεβασε ονομα και επιθετο να την εχουμε υποψιν μας...ξερεις εσυ... mafia2 :ksilo1: smoke1

#14 alkis

alkis

Member

• Members
  • 4.677 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRunning and forgetting...
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Gts 250 belissima

Καταχωρήθηκε 10 Αύγουστος 2008 - 12:36 μμ

An yparxei ekthesi ths Troxaias, poy poly pithano na yparxei giati akolouthise travmatismos, psaxe na tin vreis. H anastrofi se dromo diplis kateythinsis apagoreyetai aystira, ara ftaiei 100%. To senario oti etrewxes poly den paizei, giati les "ena vespaki odigousa mexri 70 paei". Me ena dikigoro pou tha asxolithei ua kerdiseis sigoura. Elpizo na zitises apozimiosi gia hthiki vlavi kai gia tin apoleia hmeron apo thn ergasia sou... mporei apo ayti tin istoria na pareis 5 PX, afou eisai kala min skas!

#15 Guest_LEONIDAS_*

Guest_LEONIDAS_*
  • Guests

Καταχωρήθηκε 10 Αύγουστος 2008 - 13:17 μμ

An yparxei ekthesi ths Troxaias, poy poly pithano na yparxei giati akolouthise travmatismos, psaxe na tin vreis. H anastrofi se dromo diplis kateythinsis apagoreyetai aystira, ara ftaiei 100%. To senario oti etrewxes poly den paizei, giati les "ena vespaki odigousa mexri 70 paei". Me ena dikigoro pou tha asxolithei ua kerdiseis sigoura. Elpizo na zitises apozimiosi gia hthiki vlavi kai gia tin apoleia hmeron apo thn ergasia sou... mporei apo ayti tin istoria na pareis 5 PX, afou eisai kala min skas!

:conf:.........ξερω εναν δικηγορο του forum......ακομα και στην παραλια ειναι παρων .... lol3......
και για αποζημιωση θα παρει την 5η px.... lol3 lol lol3 lol

υγ:παρεξηγηση δεν υπαρχει στην πλακα.!!!! ;-)