Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

ασφαλιστικες εταιρειες

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 fotis kats

fotis kats

VFH Senior Member

• Members
  • 4.676 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 25 Σεπτέμβριος 2008 - 15:00 μμ

με αφορμη το τρακαρισμα απο τη θειτσα,ανοιγω το τοπικ αυτο γιατι σημερα που μιλησα με τον ασφαλιστη για να του παω τα τιμολογια,οταν τον ρωτησα για το αν θα παρω ολο το ποσο,αρχισε να με ρωταει περι παλαιοτητας και να μου λεει οτι αν το οχημα ειναι καποιων χρονων δεν παιρνω ολο το ποσο στα ανταλλακτικα,στην επισκευη ομως το δικαιουμαι ολοκληρο.και θετω το ερωτημα:αν καποιος εχει μια βεσπα π.χ του 70 και την εχει αναπαλαιωμενη φουλ και μια θειτσα του την κανει λαμπογυαλο,δεν θα αποζημιωθει 100% για τα ανταλλακτικα που θα χρησιμοποιησει για να τη φτιαξει?ξερει κανεις τιποτα γι'αυτο το θεμα?υπαρχει σχετικη νομοθεσια? ή θα του παω τα τιμολογια για τη βεσπα μου και θα μου πει οτι δεν θα αποζημιωθω 100% και θα του κανω το γραφειο καλοκαιρινο?

#2 sdoup

sdoup

VFH Senior Member

• Members
  • 781 Δημοσιεύσεις:
  • Locationathens
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:1xP200E /1xP200 /1xP125X/1xLML-T5 150/1x50s/1xVBB/

Καταχωρήθηκε 25 Σεπτέμβριος 2008 - 15:07 μμ

distixos,afto einai to provlima me ta ''sillektika'' kai ta palaia oximata ..oi asfalistikes logos palaiotitas oximaton,kovoun ena 20% me 25 %kai merikes fores kai parapano...kai fantasou oti otan einai megalo to poso tis zimias,den to ftiaxnoun kan,to vgazoun me oliki katastrofi kai sou deinoun ena ''poson'' gia antikatastasi...fantasou na exeis loipon mia katofanari kai kapios na se trakarei...ante na e3igiseis oti h anakataskevh sou pige 10.000 kai ateleiwtes ores psa3imatos antalaktikwn...

h moni lisi mporei na dothei apo ta clubs.px sthn elpa,h asfaleia pou sou kanoun einai gia istoriko oxima kai se kaliptei se ola ta e3oda .
epeidi kai ego to epsaxna afto kai gia to ama3i alla kai gia tis vespes,eixa milisei me ton asfalisti [email protected]@[email protected]

#3 vespaserres

vespaserres

VFH Senior Member

• Members
  • 179 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Σεπτέμβριος 2008 - 15:36 μμ

o nomos leei oti ta perneis ola ta xrhmata ola ta alla einai paigxnidia apo asfalistikes eteries. ean soy kopsoune esto k ena euro to kalitero einai na kaneis ypomonh k na pas dikastika(ennoeite oti tha exeis nomiki kalipsi apo asfaleia sou)k gia kathe mhna kathisterisis to poso ayksanete 13 %

#4 Primavera

Primavera

VFH Senior Member

• Members
  • 879 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Σεπτέμβριος 2008 - 16:00 μμ

pantos i lsisi eine afti pou ipe i sdoup ke emena i eooe me kalipti pliros logo istorikou oximatos ke eine ke megalsi asfalias opote den exis mpleksimata trela giati iparxi enas ke mono enas tipos pou asxolite me afta ke kseri.

#5 fotis kats

fotis kats

VFH Senior Member

• Members
  • 4.676 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 25 Σεπτέμβριος 2008 - 17:17 μμ

vespaserres και εγω αυτο νομιζω αλλα δεν ειμαι σιγουρος οποτε αν μου κανουν κονξες θα μπλοφαρω για να δω αντιδρασεις