Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

Αποψη σχετικα με τον αριθμο βεσπολαμπρετων.

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ποσες Βεσπες (παλιες και καινουριες) και Λαμπρετες εχετε ; Τελος ψηφοφοριας 02.03.10 (0 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Ποσες Βεσπες (παλιες και καινουριες) και Λαμπρετες εχετε ; Τελος ψηφοφοριας 02.03.10

1. Μια και μου φτανει (10 ψήφοι [15.15%] - Προβολή)

Ποσοστό της ψηφοφορίας: 15.15%

2. Μια και ψαχνω και για αλλη(ες) (13 ψήφοι [19.70%] - Προβολή)

Ποσοστό της ψηφοφορίας: 19.70%

3. Δυο - Τεσσερις (21 ψήφοι [31.82%] - Προβολή)

Ποσοστό της ψηφοφορίας: 31.82%

4. Πεντε - Δεκα (17 ψήφοι [25.76%] - Προβολή)

Ποσοστό της ψηφοφορίας: 25.76%

5. Δεκα και βαλε.... (5 ψήφοι [7.58%] - Προβολή)

Ποσοστό της ψηφοφορίας: 7.58%

Ψήφισε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16 YiannisGPX

YiannisGPX

Administrator

• Members
  • 20.215 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Vespa PΧ125E

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 15:10 μμ

goodpost :swstos:

#17 alkis

alkis

Member

• Members
  • 4.677 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRunning and forgetting...
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Gts 250 belissima

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 15:14 μμ

H απάντηση ειναι πολύ απλή και δεν υπαρχει στο poll.

Δεν εχει καμια σημασια ποσες Βέσπες έχει καποιος.

Σημασία έχει ποσό αγαπάει είτε την μία και μοναδική του, είτε τις 101 που μπορεί να έχει.

Κατ' επέκταση και κατά τη γνωμη μου, το παρον θέμα είναι άνευ αντικειμένου.

#18 PS

PS

VFH Senior Member

• Members
  • 1.608 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 15:15 μμ

Η σχέση που έχει ο καθένα με την Vespa ή την Lambretta είναι ξεχωριστή. Αλλος έχει μια, την έχει σαν εργαλειο και κάθε μέρα παίρνει ότι μπορεί περισσότερο απο αυτήν. Καλά κάνει και να την χέρεται.
Αλλος έχει όσες μπορεί περισσότερες γιατί έτσι νοιώθει καλά, πιστεύει οτι αυτό που μπορεί να προσφέρει περισσότερο απο μέρους του σε αυτό το αγαπημένο όχημα είναι να το σώσει.
Αυτός είναι που θα γυρίζει το κεφάλι του σε κάθε πυλωτή, αποθήκη ή οικόπεδο. Και όταν την σώσει νοιώθει οτι κάτι πρόσφερε στην διατήρηση του θρύλου, της έδωσες δεν σου έδωσε.
Και οι δυο χαρακτήρες έχουν δίκιο και δεν μπορούμε να τους κρίνουμε.
Το θέμα είναι να βάζεις όρια και να μην την βάζεις πάνω απο άλλες αξίες.

Είναι επιλογή του καθένα πως θα ομορφύνει την ζωή του, που θα δώσει τα χρηματά του και πως θα ξεφύγει απο την ρουτίνα του.

Ετσι ακριβως ειναι !

#19 papatrehas

papatrehas

VFH Senior Member

• Members
  • 312 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑυνανιστάν
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:150SPRINΤ +50κατι

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 15:26 μμ

notworth

#20 PS

PS

VFH Senior Member

• Members
  • 1.608 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 15:31 μμ

Εγω διαφωνω με τον Αλκη οτι το θεμα ειναι ανευ αντικειμενου, και περα απο τον χαβαλε με τα συμφωνω και διαφωνω, ας το αφησουμε το θεμα να δουμε τι θα ψηφιστει , και τι αλλες αποψεις θα ακουστουν.

#21 papatrehas

papatrehas

VFH Senior Member

• Members
  • 312 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑυνανιστάν
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:150SPRINΤ +50κατι

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 15:34 μμ

Tα πραγματα ειναι απλα οι βεσπες σε κάθε πυλωτή, αποθήκη ή οικόπεδο ειναι οπως τα βιβλια ΣΕ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ δεν τις (τα) διαλεγεις news

#22 alkis

alkis

Member

• Members
  • 4.677 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 15:35 μμ

Και άρα μαμήθηκε άλλο ένα τοπικ.... whistle

Αληθεια Πετρο, μπορεις να μου εξηγήσεις τι ακριβώς σημασία έχει το πόσες Βεσπες έχει (ή θα ήθελε να έχει) ο καθένας μας?

#23 PS

PS

VFH Senior Member

• Members
  • 1.608 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 15:41 μμ

Αληθεια Πετρο, μπορεις να μου εξηγήσεις τι ακριβώς σημασία έχει το πόσες Βεσπες έχει (ή θα ήθελε να έχει) ο καθένας μας?

Το ποστ δε μαμηθηκε, και ας μη μαμηθει αλλο. Επειδη αναπτυχθηκε σε ενα αλλο ποστ μια φιλολογια σχετικα με το αν εχεις μονο μια βεσπα και διαφορα αλλα , και οτι μερικοι δεν εχουμε την αισθηση του μετρου, ενω αλλοι την εχουνε και αυτο τους κανει ωριμους, σκεφτηκα να δω, ποσοι ειναι ωριμοι, και ποσοι χωρις την αισθηση ( του μετρου).

Δε ηθελα να χαλασω το ποστ εκεινο, και ανοιξα αυτο...Ελπιζω να σε καλυψα.
Αληθεια τι ψηφισες στη ψηφοφορια ;

#24 s_gogos

s_gogos

VFH Senior Member

• Members
  • 528 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThessaloniki

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 16:13 μμ

Epeidi pairno apofaseis tis stigmis pisteuo pos tha to ekana,an kai stin fasi pou dianio dustixos exo dosei protereotita se alla pragmata!sorry for the greeklish :angry1:

#25 sdoup

sdoup

VFH Senior Member

• Members
  • 781 Δημοσιεύσεις:
  • Locationathens
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:1xP200E /1xP200 /1xP125X/1xLML-T5 150/1x50s/1xVBB/

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 16:18 μμ

πολύ ωραίο θέμα!
εγώ έχω 5 + 1 για ανταλλακτικά...τις 3 μου τις χάρισαν,την μια την αγόρασα,την μια μου την έδωσε ένας φίλος που ήξερε ποσο πολύ την ήθελα και του έδωσα κάτι που ήξερα ποσο πολύ το ήθελε...
δεν θέλω άλλες,έχω οποια μοντέλα θα ήθελα να έχω.ένα από κάθε 10αιτια , '60,'70,2x'80 (50ari & 200άρα),'90.
πέρα από την πρώτη που αγόρασα,ποτε δεν έψαξα να αγοράσω άλλη,με βρήκαν εκείνες.και εγώ τις φροντίζω όσο πιο πολύ mporo.me τον λίγο χρόνο που έχω καθημερινά.ένας λόγος που την έβαλα στο σαλόνι μου είναι γιατί δεν θέλω να είναι έξω και θέλω να την βλέπω.
εξάλλου υπάρχουν τόσοι πολλοί που θέλουν βέσπες,ας μην είμαι και εγώ στα πόδια τους.
τις έχω και τις αγαπώ ,και τις προσέχω και σιγά σιγά περνούν σειρά για να γίνουν όπως όταν πρωτοκυκλοφόρησαν...
έχουν περάσει αρκετές φορες που ζοριζόμουν οικονομικά,αλλα τα μηχανάκια δεν θα τα έδινα ποτε,όλο και κάπως τα βόλευα..δεν είναι χρήμα η εμπόρευμα η βέσπα,είναι τρόπος ζωής..και εγώ έχω επιλέξει να ζω μαζί τους.

ADMIN:Το άλλαξα σε Ελληνικά το post

#26 nefeligeretas

nefeligeretas

VFH Senior Member

• Members
  • 636 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 16:23 μμ

ολες οι vespa ολα τα μοντελα yeye

#27 takis coza2

takis coza2

VFH Senior Member

• Administrators
  • 2.235 Δημοσιεύσεις:
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:bajaj

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 16:32 μμ

:sok: :sok: :sok: :sok: :sok: :sok:

#28 Λουκας

Λουκας

VFH Senior Member

• Members
  • 727 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 16:41 μμ

Η σχέση που έχει ο καθένα με την Vespa ή την Lambretta είναι ξεχωριστή. Αλλος έχει μια, την έχει σαν εργαλειο και κάθε μέρα παίρνει ότι μπορεί περισσότερο απο αυτήν. Καλά κάνει και να την χέρεται.
Αλλος έχει όσες μπορεί περισσότερες γιατί έτσι νοιώθει καλά, πιστεύει οτι αυτό που μπορεί να προσφέρει περισσότερο απο μέρους του σε αυτό το αγαπημένο όχημα είναι να το σώσει.
Αυτός είναι που θα γυρίζει το κεφάλι του σε κάθε πυλωτή, αποθήκη ή οικόπεδο. Και όταν την σώσει νοιώθει οτι κάτι πρόσφερε στην διατήρηση του θρύλου, της έδωσες δεν σου έδωσε.
Και οι δυο χαρακτήρες έχουν δίκιο και δεν μπορούμε να τους κρίνουμε.
Το θέμα είναι να βάζεις όρια και να μην την βάζεις πάνω απο άλλες αξίες.

Είναι επιλογή του καθένα πως θα ομορφύνει την ζωή του, που θα δώσει τα χρηματά του και πως θα ξεφύγει απο την ρουτίνα του.

συμφωνω απολητα

θα ηθελα ομως να πω οτι οταν καποιος ανακαλυπτει σε μια αυλη η μεσα σε παλιοσιδερα ενα ταλαιπορημενο σκουτερ που ισως και ο παλιατζης δεν του εδεινε σημασια και καθεται και χαλα και χρονο και χρημα για να το δει να ξαναζωντανευει δεν μπορει παρα να τοαγαπα και να περιμενει με αγωνια ποτε θα κυκλοφορησει για να το καμαρωσει και να το καμαρωσουν και οι αλλοι

#29 Guest_fotis_*

Guest_fotis_*
  • Guests

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 16:50 μμ

Εγω πιστευω παντως οτι ολοι μας εχουμε την ιδια τρελα,καποιοι ωριμα,καποιοι ανωριμα......
Εχω δυο και αν βρω και μια Lambretta λεω να κλεισω εκει,γιατι?
Γιατι αυτες που θα παρω και θα φτιαξω θελω να τις κρατησω και οχι
να αναγκαστω να τις δωσω.Τι να λεμε τωρα ολοι μας το βλεπουμε απο αλλη
πλευρα.Αυτο που με ενοχλει εντονα και ειναι πρωτη φορα που το λεω,ειναι
να βλεπω ανθρωπους <<λατρεις της βεσπας>> να εκμεταλευονται καταστασεις
για την <<κονομα>>,δε λεω να μη παρεις τα λεφτα που εδωσες πισω αλλα
οχι να πας να βγαλεις αλλο ενα μηχανακι....Προσεξτε δεν εννοω τα παππουδια
που καποιος τους ειπε οτι εχουν ενα θησαυρο και ενταξει,εννοω αυτους που
λενε οτι αγαπανε αυτο το δικυκλο.Για μενα υπαρχει μεγαλη διαφορα,δε ξερω....

#30 alkis

alkis

Member

• Members
  • 4.677 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Φεβρουάριος 2010 - 17:58 μμ

Το ποστ δε μαμηθηκε, και ας μη μαμηθει αλλο. Επειδη αναπτυχθηκε σε ενα αλλο ποστ μια φιλολογια σχετικα με το αν εχεις μονο μια βεσπα και διαφορα αλλα , και οτι μερικοι δεν εχουμε την αισθηση του μετρου, ενω αλλοι την εχουνε και αυτο τους κανει ωριμους, σκεφτηκα να δω, ποσοι ειναι ωριμοι, και ποσοι χωρις την αισθηση ( του μετρου).

Δε ηθελα να χαλασω το ποστ εκεινο, και ανοιξα αυτο...Ελπιζω να σε καλυψα.
Αληθεια τι ψηφισες στη ψηφοφορια ;

Oμολογω οτι δεν με καλυψες. Απο την απάντησή σου καταλαβαίνω οτι το ποστ αυτο εγινε για να συνεχιστεί μια συζήτηση που έκλεισε σε άλλο ποστ.

Επι της ουσίας όμως, ξαναρωτάω. Εχει καμία σημασία, για όλους εμάς εδώ που δηλώνουμε λάτρεις της Βέσπας, εαν κάποιος έχει 1 ή 101 βέσπες?

ΥΓ Στην ψηφοφορία δεν ψήφισα, γιατί, όπως ανέφερα, δεν υπάρχει η απάντηση που πιστεύω.