Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

καταναλωση vespa

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#46 bach

bach

Moderator

• Moderators
  • 3.750 Δημοσιεύσεις:
  • LocationL.A.
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Ρ221XX

Καταχωρήθηκε 09 Φεβρουάριος 2014 - 22:12 μμ

ΔΕΝ Υπαρχει σουπερ φιλε μου,λαθος κανεις.Ρωτα να μαθεις....

#47 Nassos Ananidis

Nassos Ananidis

VFH Newbie

• Members
  • 7 Δημοσιεύσεις:
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:PK 125 xl

Καταχωρήθηκε 09 Φεβρουάριος 2014 - 22:31 μμ

Το ξέρω ότι δεν υπάρχει και έχει καταγηρθεί..αλλα μου το ειπε η ιδια και εχουν και αλλα 2 βενζιναδικα εκει..και είναι super lrp..για τα αγροτικα και ολλα τα οχηματα εκεί..;)

#48 bach

bach

Moderator

• Moderators
  • 3.750 Δημοσιεύσεις:
  • LocationL.A.

Καταχωρήθηκε 09 Φεβρουάριος 2014 - 22:42 μμ

Και εγω για το προσθετο σου εγραψα....Τετοια βενζινη υπαρχει παντου για τα αυτοκινητα συμβατικης τεχνολογιας.Super ομως δεν ειναι,δεν υπαρχει πια.Αμολυβδη ειναι με προσθετα....

#49 Nassos Ananidis

Nassos Ananidis

VFH Newbie

• Members
  • 7 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Φεβρουάριος 2014 - 22:54 μμ

Και εγω για το προσθετο σου εγραψα....Τετοια βενζινη υπαρχει παντου για τα αυτοκινητα συμβατικης τεχνολογιας.Super ομως δεν ειναι,δεν υπαρχει πια.Αμολυβδη ειναι με προσθετα....

Sorry και εγω αυτό ενοούσα απλώς δεν το διάβασα καλά γιατί έβλεπα και τον τελικό..:P
Τωρα μία βεσπα του 95 η δικια μου εχει προβλημα αμα βάζω απλή αμόλιβδι που το κάνω έτσι και αλλιως απλως προχθες που εβαλα σουπερ lrp έκαψε πολυ λιγότερο γαιτί να έγινε αυτό..;; λειτουργια μηχανης ιδια με πριν 5 μερες που εκαψε 7 ευρω και χθες 3μιση..

#50 bach

bach

Moderator

• Moderators
  • 3.750 Δημοσιεύσεις:
  • LocationL.A.

Καταχωρήθηκε 09 Φεβρουάριος 2014 - 23:05 μμ

Και εγω τον τελικο εβλεπα!!

Κανενα προβλημα δεν εχει με την αμολυβδη!!Η βεσπα δεν εχει βαλβιδες για να χρειαζεται το μολυβδο ή τα προσθετα,ειναι διχρονη.

Τωρα αυτο με την καταναλωση...δεν το ξερω.Εγω παλιοτερα (αρκετα παλιοτερα) εβαζα κανονικη σουπερ,εδω και χρονια βαζω αμολυβδη και καταναλωση εχω ιδια(σε λιτρα)..Δεν ξερω γιατι μπορει να συμβαινει αυτο!!

• Nassos Ananidis likes this

#51 Nassos Ananidis

Nassos Ananidis

VFH Newbie

• Members
  • 7 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Φεβρουάριος 2014 - 23:07 μμ

Και εγω τον τελικο εβλεπα!!

Κανενα προβλημα δεν εχει με την αμολυβδη!!Η βεσπα δεν εχει βαλβιδες για να χρειαζεται το μολυβδο ή τα προσθετα,ειναι διχρονη.

Τωρα αυτο με την καταναλωση...δεν το ξερω.Εγω παλιοτερα (αρκετα παλιοτερα) εβαζα κανονικη σουπερ,εδω και χρονια βαζω αμολυβδη και καταναλωση εχω ιδια(σε λιτρα)..Δεν ξερω γιατι μπορει να συμβαινει αυτο!!

;) γιατί σίγουρα έχω πτώσησ το αυτοκινητό μου honda civic 1988..καταργίσα την σουπερ και βάζω αμόλιβδι και έχει πεσει σε αποδοση αλλα οκ δεν με εδιαφέρει έτσι και αλλιώς σε αποσιρσει θα πάει σε 3-4 μήνες..

#52 raftopoua

raftopoua

VFH Advanced Member

• Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:125 primavera

Καταχωρήθηκε 14 Φεβρουάριος 2014 - 12:04 μμ

Vespa 50s 1963.

Κίνηση αποκλειστικά σε πόλη.

Μέση Κατανάλωση σε διάστημα 9 μηνών και 1600 χιλιομέτρων: 4,3lt/100km

Πώς σας φαίνεται?