Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

Εκτίμηση Vespa

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#16 PanosK

PanosK

Member

• Members
  • 5.019 Δημοσιεύσεις:
  • LocationVolos

Καταχωρήθηκε 20 Μάιος 2011 - 22:33 μμ

Ρεαλιστική τιμή , σίγουρα θα βρεθεί ο "κατάλληλος" αγοραστής .

#17 vespix

vespix

VFH Senior Member

• Members
  • 2.020 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκουκουρουκου country

Καταχωρήθηκε 20 Μάιος 2011 - 22:55 μμ

εχουμε κατα την γνωμη μου(και το εχω αναφερει πολλες φορες) ενα κακο συνδρομο εμεις οι βεσπακηδες(φυσικα και υπαρχουν εξαιρεσεις)..
θελουμε να πουλαμε ακριβα και να αγοραζουμε πολυ φθηνα.
σεβαστες οι αποψεις ολων αλλα εγω δεν συμφωνω με το "εγω θα σου δινα 100ε"(no bad feelings mitsuba..οτι λεω το λεω παντα καλοπροαιρετα)
νομιζω την εβαλες πολυ φθηνα..πραγματικα η αξια της ειναι αρκετα παραπανω(παντα σε σχεση με οτι εχουμε συνηθησει να βλεπουμε..
γενικα οταν την ειδα και στο καρ.γρ μου αρεσε πολυ..
οπως και να χει,καλοπουλητη!

#18 mitsubae

mitsubae

VFH Senior Member

• Members
  • 935 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΝαύπλιο
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:P200E

Καταχωρήθηκε 20 Μάιος 2011 - 23:18 μμ

no bad feelings vespix.......

αλλά για κοίτα καλύτερα τις δύο τελευταίες φωτογραφίες http://www.car.gr/cl...photos/1473505/ :whistle: :whistle: :whistle:

#19 giannis px

giannis px

VFH Member

• Members
  • 170 Δημοσιεύσεις:
  • Locationthesaliniki
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:vespino - px

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2011 - 00:25 πμ

μάλλον παιδεία δεν την προσέξατε καλά την βέσπα... :astronomer1:

#20 axm

axm

VFH Senior Member

• Members
  • 2.695 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθηνα

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2011 - 11:44 πμ

Οι φωτο μαρτυρουν μια αρκετα ταλαιπωρημενη βεσπα σε καποια βασικα σημεια οπως οι σκουργιες στο τουνελ πατωμα ,ραγισμα τρυπα στο σασι διπλα απο την φυσουνα του αερα πως εγινε αυτο ??? ο πισω τροχος γερνει προς τα δεξια που σημαινει σινεμπλοκ η κατι αλλο ??????
Τα 400 ευρω και με οικονομικη κριση ειναι αρκετα καλα για μια βεσπα που αν καποιος την αποκτησει και την θελει για να μετακινηται πρεπει να δωσει κανα 200αρι για ψιλομαζεματα .
Και ολα αυτα κρινοντας απο φωτο χωρις να ξερει σε τι κατασταση πραγματικα ειναι ο κινητηρας που αν κρινω απο την λασπολαδιλα ολο και καποια θεματα θα υπαρχουν .

Ωραιο χρωμα , για τα χρονια της σε αρκετα καλη κατασταση , τα καγκελα επισης ομορφα αν δεν ειχε τιποτα απο τα προαναφερθεντα ηταν δηλαδη αστερι σε ολα θα εδινα το πλυ 1500 ευρω γαι να γινει ομως αστερι θελει παραπανω απο 1500 οπτε τα 400 ειναι καλα για οπως ειναι !!!!!!!!!!!!!!!!!

#21 EleftheriaTzardi

EleftheriaTzardi

VFH Junior

• Members
  • 11 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2011 - 12:46 μμ

Βασικά axm τα λάδια κάτω από τον κινητήρα έγιναν επειδή ανοίξαμε λίγο το καρμπιρατέρ για να το καθαρίσουμε. το μοτέρ δεν χάνει λάδια. για μένα που δεν ξέρω και πολλά από μηχανικά νομίζω ότι είναι το καλύτερο κομμάτι πάνω της! ο τροχός δεν ξέρω γιατί γέρνει αλλά σίγουρα φτιάχνετε. και τέλος το ράγισμα δίπλα από την φυσούνα έγινε με τα χρόνια και άνοιγε σιγά σιγά.έβαλα κ λίγο το χεράκι μου και έγινε έτσι :P

mitsubae η τιμή που την έχω είναι μια χαρά γιατί μόνο τα ανταλλακτικά να υπολογίσεις από μόνα τους είναι παραπάνω από 400ε

δεν θα την έχω για πολύ καιρό ακόμα οπότε όποιος ενδιαφέρετε ας βιαστεί γιατί υπάρχουν πολλοί μνηστήρες! :)

τα λεφτά θα πάνε για ιερό σκοπό...
http://imageshack.us...icture389u.jpg/
για να φτιάξω την κίτρινη! :P

#22 VERIAMOD

VERIAMOD

VFH Senior Member

• Members
  • 1.359 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΒέροια

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2011 - 17:10 μμ

Καλησπερα και απο εμενα.Νομιζω ολοι με τη σειρα σας τα ειπατε καλα και ολοι εχετε δικιο.Το σιγουρο ειναι οτι εχουμε ταλαιπωρηθει ολοι μας αυτες τις εποχες με τα χρηματα και ειναι δυσκολα αυτα τα χρονια. Η τιμη δεν μου φαινεται περιεργη να πω την αληθεια αν και οντως η βεσπα ειναι αρκετα ταλαιπωρημενη και <<κουρασμενη>>.(Στην εποχη της πιστευω οτι ηταν μια ομορφη κυρια !!!Με ολο το σεβασμο .... νομιζω 300 /250ευρω θα ειχε πουληθει σε χρονο ρεκορ εννοειται.Αλλα το ξαναλεω φαινεται οτι θελει δουλεια για την ανακατασκευη της.... και η τιμη εφοσον το γραφεις οτι ειναι συζητισιμη μαλλον θα βρεθει ο καταλληλος αγοραστης. Ευχομαι να παρεις και τα χρηματα που ζητας.Αυτες τις εποχες ολα ειναι δυσκολα πιστευω.Για να μην παρεξηγηθω ως και ο ΜΙΤΣΟΥΜΠΑΣ εχει ενα δικιο για την τιμη .Φιλος που αγορασε απο θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ την πηρε 700 ευρω.Αλλα ηταν βεσπα που μπορουσες να την κυκλοφορησεις.Ηταν ετοιμη θελω να πω. Δηλαδη αν πουμε 400 και η αλλη με 700 οι διαφορες θελω να πω ειναι τεραστιες.Καλοπροαιρετα παλι ολα τα λογια μου το ξαναλεω.Καλη πωληση και παλι να εχεις!!!

#23 EleftheriaTzardi

EleftheriaTzardi

VFH Junior

• Members
  • 11 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Μάιος 2011 - 19:11 μμ

Γεια χαρά και πάλι! ανακάλυψα και κάτι άλλο που με τρέλανε με την βέσπα μου! τσεκάραμε με έναν υποψήφιο αγοραστή τον αριθμό πλαίσιου της βέσπας και ανακαλύψαμε ότι άλλο νούμερο έχει η μηχανή και άλλο νούμερο η άδεια ενώ η πινακίδα είναι η ίδια!! την βέσπα την είχε αγοράσει ο πατέρας μου το 1988 μεταχειρισμένη από το κατάστημα του Παντερμάκη στο Αιγάλεω! Αρχικά θα πάρω στο μαγαζί να ζητήσουμε εξηγήσεις αλλά η ερώτηση μου είναι τι προβλήματα μπορεί να μου δημιουργήσει αυτό το μπέρδεμα???

#24 nikos veteran

nikos veteran

VFH Senior Member

• Members
  • 2.352 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθηνα - Πειραιας.
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:ΡΧ 150 2005

Καταχωρήθηκε 22 Μάιος 2011 - 20:01 μμ

Κάποια '' λαμογιά εγινε μέ τόν προηγούμενο ιδιοκτήτη, ή πωλητή. Σέ κάθε σοβαρό Ευρωπα''ι''κό κράτος, τό οχημα δέν παίρνει άδεια ούτε περνάει κτέο καί δέν καλύπτεται ασφαλιστικά.... Στήν Ελλάδα βέβαια.. ψάξτε το...

#25 EleftheriaTzardi

EleftheriaTzardi

VFH Junior

• Members
  • 11 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Μάιος 2011 - 23:32 μμ

τι λέτε αξίζει τον κόπο να πάω στο υπουργείο να δω τι μπορούν να κάνουν ή να παραδώσω πινακίδες και να την πουλήσω ανταλλακτικά εφόσον βέβαια βεβαιωθώ ότι και ο κινητήρας δεν είναι παράνομος!

ένα έχω να πώ πάντως!! Ζήτω ο Piaggio-Παντερμάκης που με τρέχει ακόμα και τώρα μετά από 23 χρόνια!

#26 gregpap

gregpap

VFH Senior Member

• Members
  • 500 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Μάιος 2011 - 06:22 πμ

τι λέτε αξίζει τον κόπο να πάω στο υπουργείο να δω τι μπορούν να κάνουν ή να παραδώσω πινακίδες και να την πουλήσω ανταλλακτικά εφόσον βέβαια βεβαιωθώ ότι και ο κινητήρας δεν είναι παράνομος!

ένα έχω να πώ πάντως!! Ζήτω ο Piaggio-Παντερμάκης που με τρέχει ακόμα και τώρα μετά από 23 χρόνια!

εχεις μπλεξει φιλε...δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κ πολλα πραγματα, μη σου πω θα βρεθεις κ ασχημα μπλεγμενος μια κ στην οθσια ειναι σαν να πας να τους "παραδωσεις μαιμου" οχημα..γινεται?δεν γινεται..μη σου πω πως μπορεις να κατηγορηθεις κιολας για κατοχη πλαστης αδειας κυκλοφοριας,κλπ κλπ κ αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.. :busted_cop:

#27 EleftheriaTzardi

EleftheriaTzardi

VFH Junior

• Members
  • 11 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Μάιος 2011 - 12:13 μμ

Ξέρετε αν ισχυει το οτι για να γίνει μεταβίβαση άδειας για βεσπα και γενικά για μηχανή, απο 1η Μαιου πρέπει να περάσει το μηχανάκι απο ΚΤΕΟ ??? δηλαδή να έχεις το κατάληλο χαρτί απο κτεο???

#28 biti

biti

Member

• Members
  • 3.783 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΒέροια
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Veloce 177, Arcobaleno, PX 200 GS

Καταχωρήθηκε 23 Μάιος 2011 - 12:44 μμ

Ξέρετε αν ισχυει το οτι για να γίνει μεταβίβαση άδειας για βεσπα και γενικά για μηχανή, απο 1η Μαιου πρέπει να περάσει το μηχανάκι απο ΚΤΕΟ ??? δηλαδή να έχεις το κατάληλο χαρτί απο κτεο???

Απ' οτι ξέρω ναι, χρειάζεται!