Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

Vespa Gts 300 Super Sport

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 dimi.d

dimi.d

VFH Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:GTS 300

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2011 - 20:47 μμ

Γεια σας παιδια! Ειμαι καινουργιος στο forum :-)
Το τελευταιο καιρο σκεφτομαι πολυ σοβαρα να προβω στην αγορα μιας VESPAS GTS 300 SUPER SPORT (Ξερετε αυτης της καινουργιας) λογου οτι δεν βγαινω αλλο με το αμαξι (Πολλα κυβικα) και το παλιο μηχανάκι που εχω ειναι 10 χρονων (GILERA RUNNER 200vxr) και τα έχει ψιλο φτυσει! Το λοιπον: θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει καποιο καταστημα στην θεσσαλονικη το οποιο θα μπορουσα να την αγορασω με καποια γραμματεια (επειδη ειμαι φοιτητης και δεν εχω να (σκασω) 5000-Ε)) Φυσικα παντα με μια μεγάλη προκαταβολή!
Παμε τωρα στο αλλο θεμα γιατι ειτε κανει γραμματεια το καταστημα ειτε οχι εγω θα την αγορασω ( :-p ) απλα πιο αργα απο 'οτι θελω ( :-p ) - ΠΟΙΑ η διαφορά της GTS 300 Super sport με την GTS 300 Super? Το μηχανάκι σαν ομορφια ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟ - Αλλα αξιζει τα χρημματα? Βγαζει καποια προβλήματα? Και στο πολυ περιπου θα ηθελα να μου πειτε εαν ειναι και καποιος κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου ΠΟΣΟ βενζινη καταναλώνει την βδομαδα με συχνη χρηση μεσα στην πολη!
Ευχαριστώ πολυ! ;-)

#2 Κορίνθιος

Κορίνθιος

VFH Junior Member

• Members
  • 798 Δημοσιεύσεις:
  • LocationBahamas Island
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Vespa PX200E Arcobaleno

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2011 - 21:10 μμ

Λοιπόν,με τη σειρά:
1.Δίνεις ένα μέρος της (μεγάλης) προκαταβολής και παίρνεις καινούριο παπί.Για φοιτητής μια χαρά σου κάνει.
2.Με το υπόλοιπο της (μεγάλης) προκαταβολής σπουδάζεις και παίρνεις πτυχίο.
3.Μετά το πτυχίο,αφού δε βιάζεσαι να την αγοράσεις, το forum εδώ θα είναι για όποιες απορίες σου.
Ευχαριστώ,
Ένας πατέρας με vespa και με παιδί φοιτητή...
  • zafiris87 and dimi.d like this

#3 dimi.d

dimi.d

VFH Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2011 - 21:21 μμ

ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Ευχαριστώ πολυ! Τελειωνω τις σπουδες οποτε... καταλαβαίνετε! :-) δεν μου αρεσει το παπι εγω θελω VESPA :-) :-P Ειμαι 24, τελειωσα και φανταρος! (σε περιπτωση μου πειτε να παω και φανταρος και να το ξανα σκεφτω καλυτερα) :-)
Καποιος κατοχος να μου πει εντυπωσεις? Ευχαριστω και παλι ;-)
  • YiannisGPX likes this

#4 zafiris87

zafiris87

VFH Member

• Members
  • 151 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΣαλονίκη
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Vespa PX 200E Arcobaleno '86, PK125 XL '85

Καταχωρήθηκε 29 Δεκέμβριος 2011 - 00:42 πμ

καλησπερα φιλε, μια διορθωση: 5.500ε βγαινει κανονικα + τους τοκους απ τα γραμματια. πολυ εντυπωσιακη εκδοση, να φανταστεις στη δικη μου px του '87 διαλεξα το χρωματακι της, titanium grey. γνωμη μου παντα, κανε το gilera κ κυκλοφορα μια χαρα. η Gts ειναι για αργοτερα. πιασε μια δουλιτσα κ σιγα σιγα θα την παρεις. φοιτητης επι πτυχιω ειμαι κ γω, στην ηλικια σου και ηδη ζοριζομαι με την ανακατασκευη της δικιας μου...

#5 biti

biti

Member

• Members
  • 3.783 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΒέροια
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Veloce 177, Arcobaleno, PX 200 GS

Καταχωρήθηκε 29 Δεκέμβριος 2011 - 07:59 πμ

:welcome3: dimi!!!
απο την στιγμή που είναι Vespa αξίζει και το τελευταίο € !!!!
το πιθανότερο είναι να σε στείλουν σε Τράπεζα για δάνειο με το οποίο θα αποκτήσεις την καλή σου...
πήγαινε σε μια αντιπροσωπία να σου τα εξηγήσουν!

#6 Angelos_Arcobaleno

Angelos_Arcobaleno

VFH Senior Member

• Members
  • 958 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthens
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Vespa PX 200 Arcobaleno, Vespa 50s, Vespa PK 125 XL

Καταχωρήθηκε 29 Δεκέμβριος 2011 - 09:34 πμ

Καλώς ήρθες φίλε! Την λύση της μεταχειρισμένης, δεν την συζητάς?

#7 dimi.d

dimi.d

VFH Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Μάιος 2012 - 17:06 μμ

καλησπερα μετα απο πολυ καιρο παιδια, απο βδομαδα τελικα θα παω να παρω την vespa , δεν ξερω απο ποιο καταστημα και γενικως δεν ξερω τι παιζει δηλαδη: διαφερουν πολυ τα μαγαζια και εννοω ως προς τιμες δωρα κτλ κτλ? Τι θα πρεπει να προσεξω στην αγορα? μενω θεσσαλονικη οποτε απο θεσσαλονικη θα το παρω το μηχανακι , οποιος ξερει η εχει την ιδια vespa η πηρε προσφατα καινουργιο θα ηθελα να μου πει... επισεις στην περιοχη που μενω κλεβουν τωρα τελευταια... τι κλειδαρια θα επρεπε να παρω? η καλυτερα ποσες...? :-p ευχαριστω
  • dimi.d likes this

#8 petifo

petifo

VFH Senior Member

• Members
  • 2.044 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΠειραιάς
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:GTS 300 Super

Καταχωρήθηκε 23 Μάιος 2012 - 17:53 μμ

Καταρχήν :welcome3: ... στη παρέα του... :forum:

Διαφορές τώρα της GTS 300 super με GTS 300 super sport δεν είναι καμία στην ουσία. Η GTS 300 super sport άλλη σέλα (θεωρώ καλύτερη), είναι βαμμένη ματ χρώμα (μαύρο η ανθρακί) και έχει τα μεγάλα αυτοκόλλητα που γράφουν super sport.
Από προβληματάκια τώρα είχαν κάποια θέματα με τις τρόμπες βενζίνης και οι ανακλήσεις τώρα παίζουν και είχαν γίνει σε μεγάλη γκάμα μοντέλων από Μπέβερλι, Χ9, βέσπα, Ράνερ κτλ, Εγώ την άλλαξα στην Βαρκελώνη και ήταν μέσα στην εγγύηση. Υπάρχουν περιπτώσεις που έχει αλλαχτεί δωρεάν τρόμπα βενζίνης και εκτός εγγύησης.
Ένα θεματάκι έχει με το ζουάν. Tο ζουάν θα το αλλάζεις τουλάχιστον μια φορά το χρόνο... εγώ το αλλάζω προληπτικά κάθε άνοιξη που βγάζω να βάψω και την εξάτμιση (15 euro κάνει + 8 euro το σπρέι υψηλής θερμοκρασίας)
H GTS 300 Super sport κάνει 4850 ρίξε μια ματιά στο επίσημο side της Piaggio Vespa
http://www.gr.vespa....ep2.aspx?id=259
και θα βρεις και σημεία πώλησης για όλη την Ελλάδα...
http://www.gr.vespa....1&contact=1
Εγώ πάλι θα σου πρώτηνα να ρίξεις μια ματιά και στη GTS Touring 300ie
http://www.gr.vespa....ep2.aspx?id=362
Θα την προτιμούσα λόγο περισσότερων έξτρα (Μπαμπρίζ, σχάρα εμπρός πίσω) που γενικώς κοστίζουν πολύ και γενικά πιστεύω ότι θα σου χρειαστούν στο μέλλον.
Αν τώρα μπορείς να περιμένεις λίγο θα σου έλεγα να περιμένεις να βγει η GTS 350...

Δημοσιευμένη  εικόνα

#9 dimi.d

dimi.d

VFH Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Μάιος 2012 - 19:57 μμ

Για την super sport μαυρο matte λεω... εαν υπαρχει! Μου αρεσει πολυ... Το Grey matte οχι και τοσο ... αλλα εαν δεν υπαρχει σε μαυρο matte μετα ειμαι για grey matte... Καποιες αλλες πληροφοριες γενικως? τι συναγερμο θα μου προτεινατε? θα το βαλω με την μια μπαμπριζ σκουρο μπροστα μικρο η touring πολυ καπως μου φενεται...
Παιδια απο τον πωλητη θα πρεπει να προσεξω κατι οταν θα μου παραδωσει το μηχανακι? Καποια δωρα κανουν? Ας πουμε αυτο το μπαμπριζ και τον συναγερμο που θελω..?