Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

Vespa με 'στρογγυλή' κορνα...

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 orange_k

orange_k

VFH Senior Member

• Members
  • 197 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 14:40 μμ

ενταξει αυτο το θεμα μπορει να φανει αστειο στους περισσοτερους.. συμπαθατε με ομως παιδια γιατι ειμαι ασχετος και προσπαθω να μαθω οσο τον δυνατο περισσοτερα για το μαγικο διτροχο..

λοιπον το ερωτημα μου ειναι ποια μοντελα βεσπα εχουν κορνα με στρογγυλο σχημα- δηλαδη οπως στην κλασικη 50s βεσπινο. για παραδειγμα εχω προσεξει οτι το ιδιο σχημα εχει και η rally και η gs σε αντιθεση με την pk. ποια μοντελα εχουν την ιδια οψη?

α και οσον αφορα το ολο καλουπι.. ποια α διαφορα στο μεγεθος και το σχεδιο του σκελετου μεταξυ μιας gs και μιας rally?

#2 Dimitrios_231

Dimitrios_231

VFH Senior Member

• Members
  • 692 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 19:17 μμ

λοιπον το ερωτημα μου ειναι ποια μοντελα βεσπα εχουν κορνα με στρογγυλο σχημα- δηλαδη οπως στην κλασικη 50s βεσπινο. για παραδειγμα εχω προσεξει οτι το ιδιο σχημα εχει και η rally και η gs σε αντιθεση με την pk. ποια μοντελα εχουν την ιδια οψη? -------Oλα τα μοντελα μετα τη Rally εχουν το τετραγωνισμενο πυργο (γραβατα η οπως βολευει τον καθενα)

α και οσον αφορα το ολο καλουπι.. ποια α διαφορα στο μεγεθος και το σχεδιο του σκελετου μεταξυ μιας gs και μιας rally¨ ------- Διαφορες υπαρχουν και θα τις καταλαβεις αν ξεκινησεις εφοσων σε ενδιαφερει,να βλεπεις φωτογραφιες και να συγκρυνεις. Η πρωτη GS 150, εχει ακομα περισσοτερες διαφορες στο δεξι καπακι (1 φωτογραφια 1000 λεξεις).Τα καπακια της GS 160 μπορεις να τα βαλεις στη Rally. Αυτο εγινε και στο Quadrophenia,oπου σε μια TSI (μικρου κυβισμου Rally),χωσανε καπακια GS,για να παρει το πιο ποθητο 60s look.

ενα forum με πολλες φωτο απο GS και SS

http://ss180.suddenl...&num=1166257335

#3 Sotiris.C

Sotiris.C

Member

• Members
  • 4.290 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 19:32 μμ

Σε αυτό το site έχουν βάλει και το video με την GS μου! http://ss180.suddenl...&num=1201434934

#4 orange_k

orange_k

VFH Senior Member

• Members
  • 197 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 19:37 μμ

λοιπον το ερωτημα μου ειναι ποια μοντελα βεσπα εχουν κορνα με στρογγυλο σχημα- δηλαδη οπως στην κλασικη 50s βεσπινο. για παραδειγμα εχω προσεξει οτι το ιδιο σχημα εχει και η rally και η gs σε αντιθεση με την pk. ποια μοντελα εχουν την ιδια οψη? -------Oλα τα μοντελα μετα τη Rally εχουν το τετραγωνισμενο πυργο (γραβατα η οπως βολευει τον καθενα)

α και οσον αφορα το ολο καλουπι.. ποια α διαφορα στο μεγεθος και το σχεδιο του σκελετου μεταξυ μιας gs και μιας rally¨ ------- Διαφορες υπαρχουν και θα τις καταλαβεις αν ξεκινησεις εφοσων σε ενδιαφερει,να βλεπεις φωτογραφιες και να συγκρυνεις.

βασικα εχω λιωσει στις φωτογραφιες αλλα αλλο ειναι να τις βλεπεις απο κοντα κι αλλο απο φωτο κι αλλο να τις οδηγεις! αυτο που θελω να πω ειναι για παραδειγμα ποσα εκατοστα ειναι πιο ψηλη και μακρια μια gs απο ενα vespino ή ποσο πιο πλατια? οσον αφορα τις διαστασεις πρεπει να ειναι διπλα διπλα για να συγκρινεις. παντως πολυ καλες οι φωτο σου!

#5 YiannisGPX

YiannisGPX

Administrator

• Members
  • 20.215 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Vespa PΧ125E

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 20:02 μμ

Σε αυτό το site έχουν βάλει και το video με την GS μου! http://ss180.suddenl...&num=1201434934

Mmmmmm...nice....και το avatar αυτού που έκανε το post ειναι super whistle

#6 Dimitrios_231

Dimitrios_231

VFH Senior Member

• Members
  • 692 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 20:12 μμ

α και οσον αφορα το ολο καλουπι.. ποια α διαφορα στο μεγεθος και το σχεδιο του σκελετου μεταξυ μιας gs και μιας rally¨ ------- Διαφορες υπαρχουν και θα τις καταλαβεις αν ξεκινησεις εφοσων σε ενδιαφερει,να βλεπεις φωτογραφιες και να συγκρυνεις.

βασικα εχω λιωσει στις φωτογραφιες αλλα αλλο ειναι να τις βλεπεις απο κοντα κι αλλο απο φωτο κι αλλο να τις οδηγεις! αυτο που θελω να πω ειναι για παραδειγμα ποσα εκατοστα ειναι πιο ψηλη και μακρια μια gs απο ενα vespino ή ποσο πιο πλατια? οσον αφορα τις διαστασεις πρεπει να ειναι διπλα διπλα για να συγκρινεις. παντως πολυ καλες οι φωτο σου!

Η GS να εισαι σιγουρος οτι ειναι πολυ φαρδια,πιο φαρδια δε γινετε,μετριο υψος καλο μηκος.Oi small frame Vespa,ειναι μικροσκοπικες.Τα VBB παρολο το φαρδος τους,ειναι εξισου μικροσκοπικα scooter. H SS180 ειναι Θεα,και μεγαλα καπακια και υψος και μηκος.Η Rally ειναι λιγο πιο λεπτη στο φαρδος απο την SS180,αλλα διαθετει υψος και μηκος.Για PX βγες στο μπαλκονι σου και θα δεις καμια 30ρια.

#7 Dimitrios_231

Dimitrios_231

VFH Senior Member

• Members
  • 692 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 20:23 μμ

Φοβερη.

#8 Dimitrios_231

Dimitrios_231

VFH Senior Member

• Members
  • 692 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 20:29 μμ

Η Rally μου και η PX ενος φιλου

Δημοσιευμένη  εικόνα

#9 orange_k

orange_k

VFH Senior Member

• Members
  • 197 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2008 - 20:34 μμ

Η Rally μου και η PX ενος φιλου

σωστοοοος!!! αν ειχαμε κ ενα βεσπινο διπλα θα ηταν η τελειοτερη συγκριση

#10 orange_k

orange_k

VFH Senior Member

• Members
  • 197 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2008 - 09:46 πμ

η vespass180 einai i sprint? kai oi dyo exoun tetragono fanari?

#11 Sotiris.C

Sotiris.C

Member

• Members
  • 4.290 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2008 - 11:04 πμ

Εδώ είναι σχεδόν όλα τα μοντέλα.. Aμα κερδίσω το λόττο θα...... Δημοσιευμένη  εικόνα

#12 orange_k

orange_k

VFH Senior Member

• Members
  • 197 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2008 - 11:11 πμ

aman! pou tin brikes afti tin afisa?

#13 Sotiris.C

Sotiris.C

Member

• Members
  • 4.290 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2008 - 11:14 πμ

Στον τοίχο του Modamorphosis... ;-)

#14 YiannisGPX

YiannisGPX

Administrator

• Members
  • 20.215 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα
  • Μοντέλο Vespa/Lambretta:Vespa PΧ125E

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2008 - 12:43 μμ

Στον τοίχο του Modamorphosis... ;-)

Μιχάλη κλεισε παραθυρα και πορτες..ερχόμαστε.....lol lol lol...

#15 Dimitrios_231

Dimitrios_231

VFH Senior Member

• Members
  • 692 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2008 - 13:06 μμ

η vespass180 einai i sprint? kai oi dyo exoun tetragono fanari?

SS180 και Sprint,ειναι σχεδων ιδιες απο μπροστα(τετραγωνο φαναρι),αλλα διαφερουν ατα πισω καπακια,στο πηρουνι κτλ.Aπο τις πιο ιστορικες SS180,ειναι αυτες oi Hurricane του Εddie Grimstead,Αγγλος dealer του 60.

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Tρομερη Vespa