Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 
Sign in to follow this  
Followers 0

Νέα Vespa S

47 posts in this topic

Δεν νομιζω να μπαινει. Και δεν ειναι τοσο τρομερο οσο φαινεται. Φανταζεσαι να οδηγας καλοκαιρι και να σκαει ο λαμπερος μεσογειακος ηλιος πανω του?

διακρινω μια επαναγορα της παλιας παλλετας χρωματωνν τι εγινε ξανα κλασσικιζουμε

διχρονιλα ρεεεεεεεεεεεε πριονι τρελο ποιο τετραχρονο τωρααααααααα

Μπράβο ρε sokin!!!!! Αυτά δεν είναι βέσπες ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

διχρονιλα ρεεεεεεεεεεεε πριονι τρελο ποιο τετραχρονο τωρααααααααα

Μπράβο ρε sokin!!!!! Αυτά δεν είναι βέσπες ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

sorry φιλε αλλα ολα vespes ειναι!!

και για οσους τις λενε "πλαστικες" ας μετρισουμε τα πλαστικα που εχει μια κοζα, κ τα πλαστικα των καινουριων.........

αγαπημενο το παρελθον αλλα μην κλεινετε τα ματια στο μελλον......

η βεσπα ηταν παντα πρωτοποριακη για την εποχη της, θα θελατε μιπως η βεσπα του σημερα να ειναι πισωωω??

μη λεμε τα ιδιααα ο Piaggio αν ειχε στα χερια του την τεχνολογια του σημερα θα την εκανε αυτοματη τη βεσπα απο τοτε....

ΔΕΝ ειναι θεμα ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ κ υλικων!!! ειναι θεμα ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ!!!! χωνεψτε το....

πιστευω οσοι αφοριζουν τις "καινουριες" δεν αγαπανε την βεσπα ως ΙΔΕΑ αλλα ως αντικειμενο.......

ενας της "παλιας σχολης"

Παρων. Θελετε σεντονι?

Vespisti, εντελως φιλικα, κατανταει λιγο κουραστικο.. ;-)

@Andrew: +1000

@Alkis: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!! (ε... συγγνώμη... όχι άλλο σεντόνι ήθελα να πω... whistle )

papas

:lefkisimea: :eleos:

και που λέτε....αυτην την S βρε παιδί μου...τελικα στην Ελλάδα δεν ξέρω αν έχει πιασει πολύ...δεν την βλέπω στην Αθηνα τουλαχιστον..

Ξερει κανείς τις πωλήσεις που έχει κάνει εδώ???

Και στην Πατρα δεν την εχω δει πολυ... Κανα δυο-τρεις το πολυ...

Για να πω την αληθεια ηθελα να την αγορασω απο την πρωτη στιγμη που την ειδα σε φωτο, αλλα μολις την ειδα απο κοντα δεν με ικανοποιησε η ποιοτητα κατασκευης...

Τα πλαστικα της δεν με ενθουσιασαν και οσο για το καντραν ηταν η μεγαλυτερη απογοητευση...

Τωρα στην Ιταλια κυκλοφορησε και σε 50 4Τ με 4 Βαλβιδες αλλα και σε 150 (για να βγαινει και autostrada)

Ελπιζω να εχουν κανει καλυτερη δουλεια σε αυτα τα μοντελα...

Εγω ειδα προχτες μια λευκη στο κεντρο.

Την πηγαινε το ζωον τρικαβαλη, με τη γυναικα του και το παιδι του, χωρις κρανος ολη οι οικογενεια.

@vespoholic. Με αποπηρες... και ειχα αυπνιες χτες το βραδυ και ελεγα να γραψω σεντονι.

papas

:lefkisimea: :eleos:

και που λέτε....αυτην την S βρε παιδί μου...τελικα στην Ελλάδα δεν ξέρω αν έχει πιασει πολύ...δεν την βλέπω στην Αθηνα τουλαχιστον..

Ξερει κανείς τις πωλήσεις που έχει κάνει εδώ???

Επίσημα στοιχεία δεν ξέρω, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν περπάτησε όσο η GTS ή η GT.

Γνώμη μου είναι ότι απευθύνεται σε συγκεκριμένο target group αγοραστών

εγω νομιζω οτι ο λογοος που δεν περπατησε ειναι εκτος απο την Lx που ειναι αμεσα εσωτερικος αντιπαλος, και το γεγονος οτι τα μικρα σκουτερ ειναι εκτος επιλογης των περισσοτερων, ειδικα σε μεγαλες πολεις... δεν μπορεις να βγαινεις αττικη οδο και σε λεωφορους με λιγα κυβικα...

ασε που οι ηλικιες που απευθηνονται τα μικρα σκουτερ σημερα ειναι 16-18 που δεν μπορουν να βγαλουν διπλωμα για παραπανω κυβικα... και σε αυτες τις ηλικιες ειναι λιγοι εκεινοι που θα επιλεξουν βεσπα

Η Βεσπα αυτη με τα 125 κυβικα απευθυνεται περισσοτερο σε αλλες χωρες της Ευρωπης (Μεγάλη Βρεττανια, Γαλλια, Ισπανια, Βέλγιο και αλλες) στις οποιες μπορεις να οδηγεις διτροχο μεχρι 125 κυβικα απλα με το διπλωμα του αυτοκινητου. Στις χωρες αυτες κυκλοφορει και GTS 125 με καρμπιρατερ.

Εδω πολυ απλα δεν εχει λογο υπαρξης, την στιγμη που χρειαζεσαι διπλωμα για να την οδηγησεις.

εγω νομιζω οτι ο λογοος που δεν περπατησε ειναι εκτος απο την Lx που ειναι αμεσα εσωτερικος αντιπαλος, και το γεγονος οτι τα μικρα σκουτερ ειναι εκτος επιλογης των περισσοτερων, ειδικα σε μεγαλες πολεις... δεν μπορεις να βγαινεις αττικη οδο και σε λεωφορους με λιγα κυβικα...

ασε που οι ηλικιες που απευθηνονται τα μικρα σκουτερ σημερα ειναι 16-18 που δεν μπορουν να βγαλουν διπλωμα για παραπανω κυβικα... και σε αυτες τις ηλικιες ειναι λιγοι εκεινοι που θα επιλεξουν βεσπα

και δεν περισεβουν και 3000 Ε σε αυτη την ηλικια...

θα θελα να μαθω αν την 50Σ μπορεις να την ανεβασεις κυβικα με κλασσικες πατεντες

ζιζου ασχετο,αυτη η βεσπα που εχεις υπογραφη ειναι δικια σου??αν ναι ειναι πολυ γαματη κιας βλεπω ασπρο κοκκινο και φουντωνω σαν ταυρος!!!!

ζιζου ασχετο,αυτη η βεσπα που εχεις υπογραφη ειναι δικια σου??αν ναι ειναι πολυ γαματη κιας βλεπω ασπρο κοκκινο και φουντωνω σαν ταυρος!!!!

μακαρι να ηταν δικια μου

αλλα μου αρεσε σαν αβαταρ και το πηρα :D

χαιρετιζω ολους . λοιπον ως κατοχος της βεσπας s 50 2T εχω να πω τα καλυτερα και απο ποιοτητα κατασκευης και επιδοσεων ! εχω και την gts 250 και να πω την αληθεια προτιμω την s γιατι ειναι 1)μουρατη

2)κουμανταρατε ευκολα

3) και γκομενοπαγιδα

καλημερα σε ολους

αγαπητε νικ η συζητηση τους ειχε αρχισει το 2008 κ την ολοκληρωνουμε εμεις το 2011...τι καλα λολ. η αληθεια ειναι οτι και εγω απεκτησα προσφατα το μωρο μου(s50) και εκτοτε αγοραζω ματακια πυρετοδως για να μη μ την ματιαζουν λολ. nic τι επιδοσεις σου πιανει εσενα? ετσι για να εχω μια εικονα μιας κ εχω ακομα τον κοφτη και πιανω τα 50 με το ζοριιιιιι