Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 

Vespa PX 2011 125cc 150cc

340 posts in this topic

Οκ λίγο καθυστερημένα το ανεβάζω αλλά μου είχε έρθει σε email απο το Ιταλικό moto.it

το συγκεκριμένο άρθρο για την επανακυκλοφορία την PX απο την Piaggio.

Sorry είναι στα Ιταλικά...(θα σας βάλω και την μετάφραση)

Piaggio torna a produrre la Vespa PX

http://www.moto.it/news/piaggio-torna-a-produrre-vespa-px.html

Αντε με το καλό εγω εύχομαι και τα δημοσιεύματα να βγούν αληθηνα yipee :ok:

Μακάρι!!!!!!!!!!!!!!!!! :kalogria:

Μπορεί να παρω κι εγώ καμία... αναλόγως της τιμής και του τύπου του κινητήρα.

Αν βγει τετραχρονος, δεν προκειται να ασχοληθω, τετραχρονη έχω ήδη..

Μπορεί να παρω κι εγώ καμία... αναλόγως της τιμής και του τύπου του κινητήρα.

Αν βγει τετραχρονος, δεν προκειται να ασχοληθω, τετραχρονη έχω ήδη..

+1 yipee

οοοοο αυτα ειναι νεαααα,

καλα, αμα βγαλει ξανα την px... δε το συζηταω τι θα παρω... στο μελλον...

θα βρομισει ο τοπος διχρονιλαα ρεεεεε και δε θα ξεβρωμιζει μετα.. lol3

καταλαβε τι βλακεια εκανε τοσα χρονια επιτελους!ποτε δεν ειναι αργα!

Μπορεί να είναι και για καλό...

:sok:

διχρονο εχουμε οποτε τετραχρονο για οταν και αμα απαγορευτουν τα διχρονα!το πρωτο τετραχρονο σκουτερ με ταχυτητες στο χερι τρομερο ε?μου εκανε εντυπωση οπως και το <σε συνεργασια με την lml> αυτο να το βλεπουν οι απιστοι θωμαδες whistle whistle whistle whistle yeye yeye yeye yeye yeye

παιδια επειδη εμεις μπορει και να ξερουμε περισσοτερα απο αυτους που γραφουν τα αρθρα,

το μονο που κραταμε ειναι η ειδηση οτι θα ξαναβγει px

απο κει κ περα νεας γκαμας κινητηρας οπως λεει δε μπορει να μπει κ μαλιστα αυτοματος

1)γιατι θα την επαναφερει για να ικονοποιησει ολους εμας τους λατρης της κλασσικης βεσπα,που στρεφομαστε στην lml για να παρει μεριδιο

2)γιατι οι αυτοματοι κινητηρες τυπου quashar ειναι "τεραστιοι" για την px,

3)βασικα να το πω πιο απλα, πιστευω οτι θα ειναι lml star 2τ και 4τ με σηματα piaggio και ΙΣΩΣ καποια ανεβασμενη ποιοτητα σε περιφερειακα κ ισως καποιο νεο σχεδιασμο σε γραβατα-κοντερ-πισω φως

υ.γ.βεβαια μπορει να λεω και μαλακιες κ μας αφησει με το στομα ανοιχτο παρουσιαζοντας μια next generation αλλα κλασσικη βεσπα px, αλλα το κοβο λιγο χλωμο..

To ΥΓ σου Αντρέα μου αρέσει...Μπορεί να μας κάνει χάλια με τίποτα εντελώς διαφορετικό.

Μου φαίνεται θα αρχίσω τα τηλέφωνα Ιταλία στους paparazzi whistle

Το σημείο 3 του συντρόφου Ανδρέα ειναι μια ρεαλιστική λύση...με το καλό να μας έρθει όπως και να εχει

οπως και να εχει καποιοι θα παρουν την "αληθινη" βεσπα και οχι την λμλ, στην ουσια μπορει να ειναι η ιδια με λιγο καλυτερες λεπτομερειες οπως ειπε και ο φιλος , μιας και το αρθρο αναφερει σε συνερασια με την λμλ, ισως ολη η παραγωγη να γινεται ινδια και απλα να εχει λιγες αλλαγες, οπως και να εχει ειναι προς την σωστη κατευθυνση

Όταν με είχε καλέσει η piaggio στα κεντρικά τις γραφεία στην Ρώμη εγώ τους το είχα πει ... κάνατε μαλακια που σταματήσατε την παραγωγή τις PX ... Η India θα σας βάλει κωλοδάχτυλο με τις LML ... yeye

Όταν με είχε καλέσει η piaggio στα κεντρικά τις γραφεία στην Ρώμη εγώ τους το είχα πει ... κάνατε μαλακια που σταματήσατε την παραγωγή τις PX ... Η India θα σας βάλει κωλοδάχτυλο με τις LML ... yeye

Πες τα !!!! yeye

Πάντως και η Piaggio να την βγάλει εγώ θα χτυπήσω μια καινούρια LML και θα της βάλω ότι θέλω από PX και θα είμαι jet.

πιστευω οτι κακως ειχε σταματησει την παραγωγη της η πιατζιο.αντε μετο καλο να βγει στην παραγωγη :ok: respect

kαι μετα θα βγαλει και την cosa 3... lol lol3

kαι μετα θα βγαλει και την cosa 3... lol lol3

lol lol

Δεν πιστεύω οι διχρονάκηδες να πάρουν 4χρονη ΡΧ,έστω και Piaggio.Αφού δεν θά'ναι βέσπα βρε αν δε μυρίζει λαδάκι κ' δε καπνίζει...!

Δεν πιστεύω οι διχρονάκηδες να πάρουν 4χρονη ΡΧ,έστω και Piaggio.Αφού δεν θά'ναι βέσπα βρε αν δε μυρίζει λαδάκι κ' δε καπνίζει...!

:swstos:

ολοι μα ολοι στο τελος επιστρεφουν στα παλια...πως να το κανουμε,καποια σχηματα ειναι αξεπεραστα.τουλαχιστον οι γειτονες ιταλοι ξερουν απο design,σε αυτο δεν τους πλησιαζει κανεις ;-).......

δες σε ποσα οχηματα εχει γινει αναβιωσει απο muscle car mustang μεχρι το500αρακι!δεν πιστευω να ταν χαζοι και ειδικα τωρα που τα ρετρο ειναι στην μοδα

η LML εχει επεκταθει σε ευρωπη + αμερικη με σιμαντικες πωλησεις!Σιγουρα δεν ειναι τυχαιο.να μην ξεχναμε οτι πριν απο καποια χρονια το σημα εγραφε piaggio vespa LML!!!!περιμενουμε εξεληξεις + θα δουμε αν θα βγει καινουργια PX + που θα κατασκευαζεται(?)!!!! ΥΓ.πολλα εργοστασια της Ευρωπης εχουν κανει εργοστασια σε 3ες χωρες για χαμηλοτερο κοστος παραγωγης.οπως ford Toυρκια(ΜΟΥΡΑΤ)TRANZIT,Renault Ρουμανια(dacia) ......clio kλπ!!!!!! ;-)

Σωστά Δημήτρη....ας περιμένουμε τον Οκτ στην έκθεση την Κολωνίας να δούμε περισσότερα..(λέτε να πάμε καμια βόλτα?)