Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 

Κράνος Γενική Συζήτηση

284 posts in this topic

Γεια σας φιλοι μου...

Μετά απο μια ματιά που εριξα στο φορουμ δεν ειδα παρομοιο θεμα...(ελπιζω να κοιταξα καλα!!!)

Θα με ενδιέφερε να δω τις αποψεις σας στο θεμα επιλογης κράνους(full-face,etc...).

Για να ειμαι ειλικρινης ειμαι τελειως ασχετος whistle,οποτε θα με βοηθησετε κ στο να επιλεξω...

κρανη-κρανια πολλα>...........

εσυ τι θες για βεσπα για Harley?

για πολη για ταξιδι?

για χειμωνα για καλοκαιρι?

για trendy για ασφαλεια?

πες μας 2 λογια......

ωραια τα ερωτηματα σου...

Βασικα καθε φορα,με φανταζομαι με το κλασσικο ανοιχτο κρανος κ με γυαλια... ;-) --> TRENDY

Ομως ειμαι απο τους φοβιτσιαρηδες που δε θα ρισκαραν ποτε να βγουν στο δρομο χωρις να εχουν πληρη καλυψη απο το κρανος τους--> ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Για χειμωνα-καλοκαιρι δεν ξερω...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι το θελω για κοντινες αποστασεις(για πολη)...

Οπως καταλαβαινεις ειναι πολλα αυτα που πρεπει να μπουν σε μια ταξη...γι'αυτο κ σας χρειαζομαι!!!

απλα πραγματα .....

ενα τυπου τζετ ανοικτο δλδ ...με σωστες προδιαγραφες, σωστο νουμερο(πολυ βασικο αυτο), και μικρη ζελατινα για τα εντομα και εισαι Οκ.

το χειμωνα βαζεις κασκολ & μπαλακλαβα και την βγαζεις ζαχαρη!!& εισαι και τρεντυς!!

μην το ψαχνεις πολυ....

Ελα να τον μπερδέψουμε λιγο...

Ενα κλειστού τύπου να πάρεις να εισαι ασφαλής...

Εγω έχω 3 πχ....Ενα κλειστο για μεγάλες αποστασεις και τωρα το καλοκαιρι εχω 2 jet και τα χρησιμοποιω

για μικρες αποστασεις (....μικρες ταχυτητες)

Ελα να τον μπερδέψουμε λιγο...

Τι καλος ανθρωπος...

Να παρω ενα κλειστο κ ενα jet???Καλο κ αυτο...

Αλλα εγω θα κανω μικρες αποστασεις...πολυ μικρες!Οποτε καλυτερα ενα jet να τελειωνουμε...

Απο την αλλη...ειδα ενα βιντεο που ελεγε οτι τα ατυχηματα συμβαινουν σε κοντινες αλλα κ γνωστες αποστασεις...

Παλι μπερδευτικα...αλλα τωρα σιγουρα μπερδεψα κ τον ADMIN!!!

Μπερδεμένος ο ερχόμενος.....

Πραγματικά αν ειναι να πάρεις κράνος πάρε κλειστό...οπως έιδες και στο βίντεο τα λέει όλα εκεί...

Ενα jet για τις ζεστές μέρες δεν θα ηταν παντως άσχημο....whistle

good luck

Και τωρα που μαλλον θα παρω 2 κρανακια,ενα κλειστο κ ενα jet τι εταιρεια λετε να επιλεξω?

Επισης θελω...να πλενεται κ να μη χαλαει η ζελατινα(αμεσως...)!!!

EDIT:

............................................................

Αν το αγορασω απο internet ειναι φθηνοτερο???Αν ναι απο ποιο site???

2 μερες σας εχω τρελανει στις ερωτησεις... whistle whistle whistle

Μονο τετοια ''???????????????????????????????????????'' εχουν τα posts μου...

Μακρια απο ΜΟΜΟ.....

φίλε SHOEI, ARAI, AGV, SCHUBERT είναι εταιρίες κορυφαίες...

Εγώ αγόρασα το SHOEI μου 160€ φθηνότερα από οτι στην Ελλάδα απο το www.motocard.com. Είναι στην Ανδόρρα και πάνω απο 300€ σου κάνει δώρο τα μεταφορικά.

Ευχαριστω παιδια...εριξα μια ματια Shoei Arai AGV...ειναι ομως λιγο,εως πολυ ακριβα!!!

Αυτο εδω παντως ειναι προεδρικο....

http://www.motocard.com/en/Articulos/detalle.asp?ref=M-0395284

Ήταν να το πάρω...αλλα με τέτοια τιμή....αστο καλύτερα....

Μπορεί μια αερογραφία να φτιάξω ένα απο αυτά που έχω....

εχω ηδη ενα κρανος που δεν με πολυενθουσιαζει ομως. λεω να παρω ενα MomoDesign, εχει κανεις κατι αλλο στο νου του? whistle

παρε ο,τι καθεται καλα και ελαφρα στο κεφαλι! να περναει και τα τεστ (EU + USA) κι εισαι οκ! (τα USA μου φαινεται ειναι πιο αυστηρα)

Ασχετο: Απο Κυπρο εισαι?

Το MOMO μια χαρά κράνος ειναι..(για μεσα στην πολη)...αυτο που μου την έχει δώσει ειναι οτι χαραζει η ζελατίνα

πολυ εύκολα...και για να παρω άλλη θέλει 85 ευρω.....

παρε ο,τι καθεται καλα και ελαφρα στο κεφαλι! να περναει και τα τεστ (EU + USA) κι εισαι οκ! (τα USA μου φαινεται ειναι πιο αυστηρα)

Ασχετο: Απο Κυπρο εισαι?

απο συρο...!

Το MOMO μια χαρά κράνος ειναι..(για μεσα στην πολη)...αυτο που μου την έχει δώσει ειναι οτι χαραζει η ζελατίνα

πολυ εύκολα...και για να παρω άλλη θέλει 85 ευρω.....

ποιο εχεις?

andorra !το χειμωνα ημουν εκει !τι μου θυμησατε τωρα!παντως εγω εχω ενα AGV GPpro και ενα καλοκαιρινο για μες την πολη φθηνιαρικο nova

Τι καλος ανθρωπος...

Να παρω ενα κλειστο κ ενα jet???Καλο κ αυτο...

Αλλα εγω θα κανω μικρες αποστασεις...πολυ μικρες!Οποτε καλυτερα ενα jet να τελειωνουμε...

Απο την αλλη...ειδα ενα βιντεο που ελεγε οτι τα ατυχηματα συμβαινουν σε κοντινες αλλα κ γνωστες αποστασεις...

Παλι μπερδευτικα...αλλα τωρα σιγουρα μπερδεψα κ τον ADMIN!!!

To Nolan γ@μ@ει!... :clap:

Καλοφόρετα...

:cheers: :cheers: :cheers:

αυτο το nolan για βεσπα ειναι φοβερό!!! τσιπμα το... τα nolan ειναι και καλα κρανη, και το δικο μου nolan ειναι