Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 

Κράνος Γενική Συζήτηση

284 posts in this topic

Εγώ έχω ένα uvex για εκτος Βόλου και για την μηχανή, ένα ανοιχτο για μεσα στην πολη και

το θρυλικό!!!!ενα μικρουλι περίπου σαν αυτά που έχει παραπάνο και το είχα πάρει απο ενα μαγαζί στο μοναχο το οποιο μόνο για vespa!!!

Εχω δει ενα κρανακι το οποιο μου αρεσε πολυ αλλα "κολλαω" (οχι εγω ο αδελφος μου) στο υλικο κατασκευης

Demi-jet helmet in Kynalit material.

Κατα τα αλλα ειναι κουκλι.

Γνωριζει κανεις αν τα φερνει καποιος στην Ελλαδα?

DETT605139M01T.jpg

betty αυτο το κρανος το κυνηγαω καιρο...

Και??

Που ειναι το προβλημα?

οτι αν το βρεις ενημερωσε please... ειχα δει στο δρομο καποιον να το φοραει αλλα τι να κανω να του φωναξω?

αρα λογικα καπου θα υπαρχει...

(ασχετο αλλα δε μπορω να σε ρωτησω με message- το πλαισιο ποδιας στη rally που φτιαχνεις ειναι ενιαιο? το περασες με εργαλειο ή με βιδες?) (ετοιμαζω κ εγω rally200 oποτε ισως να μου λυσεις καποιες αποριες..)

Μπορείτε να φτιάξετε κάτι τέτοιο πολύ εύκολα.

Γεια σας ,το κρανος ερχετε και εινααι το επισημο της βεσπα ειναι ενα επετιακο κρανος που εγινε προσ τιμη της νεας σπεσιαλ παραλληλογραμο φαναρι και εχει 90 ευρω,το ξερω για τι το εχω εδω και ενα μηνα,βγαινει και με αγγλικη και γαλλικη σημαια αλλα βεσπα ειναι ρε φιλε οχι και αγγλικη,αν και η αλιθεια ειναι οτι του παει παρα πολυ

P1000938.jpg

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ! σε ποιο μαγαζι το βρηκες!?? αν δεν κανω λαθος πρεπει να υπαρχουν και διαφορα μεγεθη..

υπαρχει με το σηματακι με τον κυκλο (mod) ?

εγω το βρηκα στον Παπανικολαου στην Πατρα ειχε και τα ειχε ολα,μεγεθη υπαρχουν,ποιον κυκλο ?

αυτο που εχει στην εικονα του κρανους η BettyBoo λιγο πιο πανω.

ο παπανικολαο ειναι βεσπα dealer για πατρα?

εγω το βρηκα στον Παπανικολαου στην Πατρα

:vungry:

Γεαπ αυτο ειναι και αυτα που περιεγραψα ειναι για αυτην την σειρα,ναι ειναι ντεαλερ και αμα θες στειλε ενα μαιλ και θα στο κανει πακετο να το παρεισ οπου και να εισαι

thanks για την πληροφορια φιλε! εψαχνα καιρο ενα τετοιο κρανος! λογικα τοτε και στην αθηνα θα ειναι στα επισημα της βεσπα.. αλλωστε πρεπει να το δοκιμασω για να δω και το μεγεθος. λογικα κ εδω την ιδια τιμη θα εχει..

ευχαριστω και παλι!! BettyBoo υπαρχει το κρανος στην Ελλαδα!

thanks για την πληροφορια φιλε! εψαχνα καιρο ενα τετοιο κρανος! λογικα τοτε και στην αθηνα θα ειναι στα επισημα της βεσπα.. αλλωστε πρεπει να το δοκιμασω για να δω και το μεγεθος. λογικα κ εδω την ιδια τιμη θα εχει..

ευχαριστω και παλι!! BettyBoo υπαρχει το κρανος στην Ελλαδα!

Αν το βρεις καπου στην Αθηνα στειλε μου ενα πμ που το βρηκες και ποσο κοστιζει

εγω εχω το jet της piaggio δεν ειναι καλο ? γιατι δεν το εχει κανενας?ειναι χαλια?

εγω εχω το jet της piaggio δεν ειναι καλο ? γιατι δεν το εχει κανενας?ειναι χαλια?

ποιο εννοεις? εχεις φωτο?

orange_k ειναι στις παρουσιασεις απο τα μωρα μας!!!!!!!!

θα σε γελασω νομιζω 140 euro δεν ειμαι σιγουρος

ακριβουτσικο αλλα βλεπω εχει και δερμα.. οποτε τα αξιζει

εγω το βρηκα στον Παπανικολαου στην Πατρα

:vungry:

το εχει και ο Παπαλεξανδρακης στην Πειραιως....

Εννοείς μήπως το COPTER της piaggio;

βρήκα αυτο εδω στο ebay και μπορει να το παρω αλλα και γω ειμαι υπερ του full face!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/LEM-Openface-Motorcycle-Motorbike-Scooter-Vespa-Helmets_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ6749QQihZ011QQitemZ320291558224QQrdZ1QQsspagenameZWDVW#ebayphotohosting

(εγω εχω ενα κρανος εντουρο...(no comments) αλλα γιατι?? ειναι και ανοιχτο για καλοκαίρι και δν κυνδυνευεις αν πεσεις το σαγονι να γινει σαν του τζοκερ)

απο την αλλη ειναι μαλλον αντιαισθητικο το θεαμα μου αλλα .... @@!

βρήκα αυτο εδω στο ebay και μπορει να το παρω αλλα και γω ειμαι υπερ του full face!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/LEM-Openface-Motorcycle-Motorbike-Scooter-Vespa-Helmets_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ6749QQihZ011QQitemZ320291558224QQrdZ1QQsspagenameZWDVW#ebayphotohosting

(εγω εχω ενα κρανος εντουρο...(no comments) αλλα γιατι?? ειναι και ανοιχτο για καλοκαίρι και δν κυνδυνευεις αν πεσεις το σαγονι να γινει σαν του τζοκερ)

απο την αλλη ειναι μαλλον αντιαισθητικο το θεαμα μου αλλα .... @@!

βαζεις και μασκα καταδυσεων αμα θες...........