Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 

Κράνος Γενική Συζήτηση

284 posts in this topic

η δικια μου ειναι ποιο ωραια :vungry: :vungry: lol lol lol lol3 lol3 lol3 ρε τι παθαμε εκεινη τη μερα!

Vespatsa το κρανος σου ειναι ολα τα λεφτα ρεε εμενα μ'αρεσει lol

θα το αφησεις κ θα πας να παρεις τη κλασσικη γραφικοτητα??

η δικια μου ειναι ποιο ωραια :vungry: :vungry: lol lol lol lol3 lol3 lol3 ρε τι παθαμε εκεινη τη μερα!

εγω ειπα στη κοπελα να σου δωσει και αναπνευστηρα αλλα...

παρε ο,τι καθεται καλα και ελαφρα στο κεφαλι! να περναει και τα τεστ (EU + USA) κι εισαι οκ! (τα USA μου φαινεται ειναι πιο αυστηρα)

προκειται να αγορασω κρανος... ειναι η πρωτη φορα...

επειδη εχω δει τα κρανη βγαινουν σε διαφορα μεγεθη ..ποιο ειναι το σωστο μεγεθος?

εννοω οτι για την ασφαλεια μας, το κρανος πρεπει να εφαρμοζει ακριβως στο κεφαλι? να εχει ενα μικρο κενο?

να το πιεζει λιγο?

φανταζομαι οτι θα πρεπει να εχει τη σωστη εφαρμογη αλλα ειπα να ρωτησω κ εσας που λογικα θα φορατε χρονια κρανος...

VESPATSAS ΕΧΕΙΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΚΡΑΝΟΣ, ΣΕ ΕΙΧΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΠΡΙΝ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΤΗΝ ΡΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.

ναι ειναι όμορφο. Το κρανος μου το βρήκα τυχαια μεσο ενος περιοδικου και πετυχα το τελευταιο νουμερο που ειχε στο μαγαζι ενω ειχε σταματησει η παραγωγή του! ναι ειναι ωραιο κράνος και βολικο (όταν δν βρέχει)!

Ωραιο κρανακι αυτο με την ιταλικη σημαια, το ειχα παρει απο την τσαντεριδου στην αγια παρασκευη μολις το ειχε φερει με 100 €.....ΑΛΛΑ!!!!! με σταματησανε σε μπλοκο και μου κοψανε κληση διοτι δεν φορουσα προστατευτικα γυαλια!!!!!!! συμφωνα με δεν ξερω και εγω ποιον νομο......η κληση στοιχιζει 200€!!!!( αμα εχει παρει κανεις καμια τετοια κληση θα ηθελα να το ξερω....μην χασω και την μοναδικοτητα της γαμωτι μου)

ε οχι ρε φιλε!δεν παιζοντε!! :vungry:

κανενας? το ξερω οτι μπορει να σας φαινεται λιγο αστεια η ερωτηση αλλα ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω κρανος.

και σιγουρα ο πωλητης δε μπορει να μου λεει παντα την αληθεια...για παραδειγμα αν για ενα κρανος που μου αρεσει του εχει μεινει μονο ενα μεγεθος τοτε για να το πουλησει θα μου πει οτι μου κανει...

Ωραιο κρανακι αυτο με την ιταλικη σημαια, το ειχα παρει απο την τσαντεριδου στην αγια παρασκευη μολις το ειχε φερει με 100 €.....ΑΛΛΑ!!!!! με σταματησανε σε μπλοκο και μου κοψανε κληση διοτι δεν φορουσα προστατευτικα γυαλια!!!!!!! συμφωνα με δεν ξερω και εγω ποιον νομο......η κληση στοιχιζει 200€!!!!( αμα εχει παρει κανεις καμια τετοια κληση θα ηθελα να το ξερω....μην χασω και την μοναδικοτητα της γαμωτι μου)

1.ποτε το πηρες το κρανος? Η Τσαντεριδου στο Ν.Ψυχικο δεν ειναι?

2.ειναι απιστευτο... σου εκοψαν τετοια κληση??? υπαρχει τετοιος λογος????

όχι μην το κάνεις αυτο το λάθος....κράνος θα πάρεις...ναι μέν να σου αρέσει

αλλά να σου κάνει κιολας...όχι ότι θέλει ο καθένας να σου πασάρει...

Δεν ειναι αστεία η ερώτηση κάθε άλλο μάλιστα...απλά θα πρέπει να σου εφαρμόζει στο κεφάλι και να μην παιζει πολύ...

Εδω έχει μερικα reviews απο διαφορα κράνη..

http://www.webbikeworld.com/Reviewed-motorcycle-products/Products.htm

Καλά έγινε τέτοιο πραμα?????.....ακου να δεις πάλι....τι άλλο θα δουμε και θα ακούσουμε πια

απλα βαλε το κρανος στο κεφαλι σου και κουνησε το δεξια αριστερα,αλλα να το εχεις δεσει.αν δεις οτι παιζει εστω και λιγο,παρε το μικροτερο.επειδη ομως τα μεγεθη δεν αντιπροσωπευουν ολα τα κεφαλια,αν δεις οτι το μικροτερο σε σφιγγει πολυ προτιμησε αυτο που παιζει λιγο.το μυστικο ειναι να παιζει πολυ λιγο ως καθολου

Αμα θελει το οργανο να σε γραψει, θα σε γραψει ακομα και γιατι φορας το βρακι σου αναποδα. Αβυσσος η ψυχη τους...

για παραδειγμα αν για ενα κρανος που μου αρεσει του εχει μεινει μονο ενα μεγεθος τοτε για να το πουλησει θα μου πει οτι μου κανει...

einai ligo ypervoliko afto nomizo...re orange den paizeikai toso megali koroidia e3w ston kosmo!eipame na paxnomaste kai ligo alla den theloun kai oloi to kako mas!

an s'aresei ena zevrari papoutsia kai yparxei mono 2 noumera megaliter,o politis tha se pisei na to pareis??????? :sok:

απλα βαλε το κρανος στο κεφαλι σου και κουνησε το δεξια αριστερα,

kanei klou klou?? lol lol3 lol lol3

για παραδειγμα αν για ενα κρανος που μου αρεσει του εχει μεινει μονο ενα μεγεθος τοτε για να το πουλησει θα μου πει οτι μου κανει...

einai ligo ypervoliko afto nomizo...re orange den paizeikai toso megali koroidia e3w ston kosmo!eipame na paxnomaste kai ligo alla den theloun kai oloi to kako mas!

an s'aresei ena zevrari papoutsia kai yparxei mono 2 noumera megaliter,o politis tha se pisei na to pareis??????? :sok:

forao noumero 41-42. ean sou elega enas politis papoutsion eixe lysaksei na mou poulisei (ena papoytsi pou mou arese) se noumero...43!!! milame to forousa k kolympousa mesa... ekane mpam.. "ma afto einai to noumero sou-allazei apo marka se marka - den eina aparaitito na foras panta 41-42" mou elege...

k otan ton rotisa.. "mipos exete kai 42 na dokimaso?"

mou eipe " a! dystyxos afto einai to teleftaio kommati" ...

e den ftaei o politis tote!!!

esy den mporeis na katalaveis an sou kanei to papoutsi??

ennoeitai oti den to pira... apla mou ekane entyposi i epimoni tou oti ekeino itan to megethos mou...

afto os pros oti den paizei kai toso megali koroidia e3w ston kosmo!

Πηρα χθες ενα κρανος τυπου Jet κλασικου στυλ με γεισο με κουμπακια. Ειναι Ασημι μαρκας Pilot (Espana) 40 ευρω. Μιχαλακοπουλου. Ασπρο δεν βρηκα πουθενα.

Τι μανια ειναι αυτο το μαυρο ματ. Ειναι οτι καλυτερο για να ΜΗΝ φαινεσαι.

Πηρα χθες ενα κρανος τυπου Jet κλασικου στυλ με γεισο με κουμπακια. Ειναι Ασημι μαρκας Pilot (Espana) 40 ευρω. Μιχαλακοπουλου. Ασπρο δεν βρηκα πουθενα.

Τι μανια ειναι αυτο το μαυρο ματ. Ειναι οτι καλυτερο για να ΜΗΝ φαινεσαι.

poy stin mihalakopoulou?