Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 

Κράνος Γενική Συζήτηση

284 posts in this topic

εγω τα ακουμπησα κανονικα το Πασχα(ας ειναι καλα οι πιστωτικες) και πηρα το multitech της SHOEI.φανταστικο κρανος!αισθανομαι ασφαλεια αν και μενει να το συνηθισω ως προς το οπτικο πεδιο το οποιο ειναι περιορισμενο σε σχεση με το ανοικτο που ειχα πριν

Με γεια Φωτη! Αν το συνηθισεις μετα δεν θα μπορεις να βαλεις open. θα νιωθεις οτι δεν φορας κρανος.

ΥΓ. Παρα πολυ σωστος ο Μιτσουνι!

Εγώ πήγα και δοκίμασα παιδιά αυτό το ομορφούλικο της Piaggio.

Πληροφοριακα έχουνε βγάλει σε άπειρες σημαίες πλέον, από Ιαπωνία μέχρι Βραζιλία. Το πρόβλημα ήτανε πως Θεσσαλονίκη είχε μόνο λίγες αρά μου είπαν πως μπορείς να παραγγείλεις.

Το κράνος με απογοήτευσε ικτρά. Ναι είναι καλό στο μάτι, ναι έχει καλή τιμή αλλά θα φοβόμουνα να το βάλω οπουδήποτε, μέσα στην πόλη και έξω από αυτήν. Πολύ λίγο αφρώδες μέσα και καθότανε πολύ άσχημα στο κεφάλι μου.

Τελικά πήρα ξανά full face. Άφησα το HJC και πήγα σε Ιταλία μεριά.

Το νέο μου παιχνίδι: http://www.agv.it/prodotto.asp?Id_Prodotto=248&Id_Grafica=315

Φτηνό για AGV, πανέμορφο και πάνω από όλα ασφαλές.

Το νέο μου παιχνίδι: http://www.agv.it/prodotto.asp?Id_Prodotto=248&Id_Grafica=315

ποσο το πηρες?

Προέδρε με πρόλαβες τελικά και το παρείγγειλες το NOLAN??!! Καλοφόρετο!

ποσο το πηρες?

Κοίτα το βρήκα 150 στο motocard.com απο ιντερνετ και 170 στο Νικητάκη στην Εγνατία.

Προτίμησα να το πάρω από εδώ.

οκ πολι μου αρεσε!!!

noln2035th21.jpg

Μου ήρθε σήμερα απο Ιταλία το Nolan..ακι...καλό και ελαφρύ σε σχέση με τα άλλα που είχα...

noln2035th21.jpg

Μου ήρθε σήμερα απο Ιταλία το Nolan..ακι...καλό και ελαφρύ σε σχέση με τα άλλα που είχα...

καλορίζικο :ok:

πόσο?

Πήγε 110 δεν ξέρω πόσο έχει εδω και αν υπάρχει βέβαια...

Καλορίζικο Γιάννη!!!!

Ευχαριστώ....ειναι ότι πρέπει για τις....μεγάααααααααλες ταχύτητες με την 125άρα ;-)

Γιάννη εσύ το πήρες κατ'ευθείαν από Ιταλία;

Ναι .... απο ενα φίλο που ειναι Ρωμη...

ψαχνομαι και γω για ενα κρανακι αλλα αν δεν το βαλω στην κεφαλα μου να το δω δεν μπορω να το παραγγειλω απο ιντερνετ

για οποιον ενδιαφερεται για κρανη παλιου τυπου με γυαλια αεροπορου εχω μαγαζι στη Ροδο που εχει αρκετα.κοστος κρανους γυρω στα 40

το μαγαζι δεν ειναι δικο μου.ειναι ενος γειτονα.με την πρωτη ευκαιρια θα ποσταρω φωτο

ξερει καποιος καταστηματα που να πουλανε τα κλασικα και σε ολους αγαπητα κρανη της VESPA????

francesco στην καλλιροης απεναντι απ το σταθμο συγγρου φιξ.εκει ειχα βρει. αλλα δεν αγορασα, δε βρηκα στο μεγεθος μου. αλλα αν δεν εχει, μπορει να στο παραγγειλει.

προ ημερων μαλιστα τα p.c εχουν εξοπλιστει και με καινουρια μοντελα.

καλα τα ruby ξεφευγουν...πανεμορφα. αλλα με 500ε... εγω κανω ολη μου την προικα.

καλα τα ruby ξεφευγουν...πανεμορφα. αλλα με 500ε... εγω κανω ολη μου την προικα.

+1000

ξερει καποιος καταστηματα που να πουλανε τα κλασικα και σε ολους αγαπητα κρανη της VESPA????

Kαι στον Λυκούδη στον Πειραιά. Στην Ελ. Βενιζέλου.

οντως ξεφευγουν

δεν την βρισκω τοσο υπερβολικη την τιμη τους μιας και το κρανος ειναι κατι σαν την μηχανη δεν προκειται να ξανα παρεις(εκτος και αν βρεθεις στη κακια στιγμη και τρακαρεις και σιρθεις εκει θα πληρωσεις και για κρανος παλι και για τη μηχανη)

επισης ρε παιδια αξιζει να παρεις μισαδακι κρανος και να σου γινει η μουρη κρεας με την πρωτη τουμπα?:/

δεν ξερω τι να παρω γιατι μεσα στον ιουλι θα παρω και εγω την δικια μου και το σκεφτομαι τι θα κανω με το κρανος

Πάρε ανοιγόμενο...2 σε ένα

Τα κράνη έχουν ζωή,σε ιδανικές συνθήκες,το πολύ πέντε χρόνια.Μετά πρέπει να αντικαθίστανται

Σωστός ο Βαγγέλης! :clap:

Tι γνωμη εχετε για το fighter της momo το εχει καποιος?

Να το παρω? Το θελω και για ταξιδι και μη μου πειτε για fullface δεν τα μπορω με τιποτα.

Με μια μπαντανα απο τη μυτη και κατω να καλυπτει ειμαι μια χαρα.

Ακουω γνωμες....