Welcome to Vespa Forum Hellas

Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες μας. Αφού εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να συνεισφέρετε σε αυτόν τον ιστότοπο υποβάλλοντας το δικό σας περιεχόμενο ή απαντώντας σε υπάρχον περιεχόμενο. Θα μπορείτε να προσαρμόσετε το προφίλ σας, να λάβετε σημεία φήμης ως ανταμοιβή για την υποβολή περιεχομένου, ενώ ταυτόχρονα θα επικοινωνείτε με άλλα μέλη μέσω των δικών σας ιδιωτικών εισερχομένων, καθώς και πολλά άλλα! Αυτό το μήνυμα θα καταργηθεί μόλις συνδεθείτε.

• Announcements

• ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ   09/27/2018

ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΛΕΣΧΗ VESPA ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΝΕΑΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 
      Αγαπητά μέλη, 
      με χαρά σας προσκαλούμε στα εγκαίνια του νέου μας χώρου, που θα γίνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ, 6 / 10 / 2018, ΩΡΑ 19:00, για να σας κεράσουμε μεζεδάκια, γλυκό και κρασί. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ : Βασιλείου του Μεγάλου 39, Αθήνα (πίσω από την εκκλησία του Αγ. Βασιλείου - Ρουφ) 
      ΧΑΡΤΗΣ : https://goo.gl/z4ggNk Σας περιμένουμε όλους με χαρά, 
      Το Δ.Σ. __________________ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΦΑΓΗΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ
      Σ' αυτή τη λέσχη όλα τα κάνουμε εθελοντικά. Το ίδιο θα κάνουμε και για το κέρασμα των εγκαινίων.
      Για την εθελοντική προετοιμασία φαγητού, γλυκών κλπ. επικοινωνήστε άμεσα με τον υπεύθυνο εκδηλώσεων, χοροεσπερίδων, γάμων, πανηγυριών και γλεντιών γενικά, Μάκη Παρασκευαίδη στο 6930 718 216.
      Η συμμετοχή όλων μας είναι απαραίτητη, γιατί είμαστε όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα !!! 
Sign in to follow this  
Followers 0

Vespa Quarantasei Από Τον Σεπτέμβριο...

20 posts in this topic

New Vespa Quarantasei από τον Σεπτέμβριο του 2012

Με μεγάλη χαρά καλωσορίζει η Piaggio το νέο μέλος στην οικογένεια της. Πρόκειται για την Vespa Quarantasei. Ο υποψήφιος αγοραστής θα έχει να επιλέξει μέσα από μια μεγάλη γκάμα από κινητήρες (από 150cc και πάνω) τόσο βενζινοκίνητους όσο και ηλεκτροκίνητους. Μεταξύ άλλων δεσπόζει πλέων η μεγαλύτερη σε κυβικά vespa που έχει κατασκευαστεί ποτέ καθώς ούτε λίγο ούτε πολύ θα φτάνει τα 500 κ.ε. (468cc πραγματικά)

Όλοι όσοι επιλέξουν την ηλεκτροκίνητη γκάμα δεν θα πρέπει πιστεύουν ότι θα υστερούν σε επιδόσεις, καθώς θα πρέπει να ξέρουν ότι με τις νέας τεχνολογίας ηλεκτροκινητήρες τις Piaggio θα πετυχαίνουν τα 0-100 σε λιγότερο από 6" και με μόνο μια φόρτιση θα μπορούν να κάνουν παραπάνω από 220 χιλιόμετρα.

Περιμένουμε με ανυπομονησία τον Σεπτέμβριο του 2012...

post-1984-0-85230700-1333292583_thumb.jppost-1984-0-51982800-1333292594_thumb.jp

post-1984-0-28642500-1333292600_thumb.jppost-1984-0-42860800-1333292607_thumb.jp

.

1 person likes this

Άμα το Σεπτέμβριο η τιμή της αγγίξει τα 1.703.750 ελλην.δολάρια (σε παλιά ευρώ - 5.000),

θα την αγοράσουν μόνο οι ντελιβεράδες σε σουβλακερί και πιτσαρίες.

Θα παραγγέλνεις πίτες με γύρο για να έρχεται να τη βλέπεις...

Υ.Γ. Που ήσουν το πρωί,δε γνωριστήκαμε...

Άντε καλή πρωταπριλιά...

Το πρωί καθόμασταν μαζί με τον Χρήστο και την Πόπη στα ίσθμια. Ήμουν ο πρώτος που ήρθα και σε χαιρέτισα που μου είπες να έρθουμε από γύρο για να μην περιμένουμε 30 λεπτά

.

Άντε καλή πρωταπριλιά...

Δηλαδή το post σχετικά με την κυκλοφορία της quarantasei ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο;

Ψάρωσα... κρίμα...

1 person likes this

Άντε να δούμε..

Την περιμένω πως και πως.

μου αρεσει.

νομιζω οτι το μοντελο παραγωγης (αν βγει) θα μου αρεσει πιο πολυ.

βεβαια... σκεφτομαι να παρω μια αυτοματη s αυτο το καλοκαιρι.... η 150αρα παει καλα?

:espresso:

1 person likes this

ελα βιαστικοι,του χρονου ομως θα ερθει το πηραν αποφαση...τωρα τις 8 χηνες

ψαχνω...αμα τις δειτε πουθενα πειτε ετσι?

3 people like this

Πανέμορφη.

πιο πολλές φωτό εδώ

SIPScootershop_EICMA-2012_018

είχα την τύχη να την δώ από κοντά χθες στην Θεσσαλονίκη!

6ge2.jpg

o PRAPAVESPA και ο IVAN αναρωτιούνται... αυτό τώρα είναι Vespa???

qmu3.jpg

4wrx.jpg

ipk4.jpg

8njh.jpg

a66q.jpg

l7l9.jpg

xw77.jpg

πάντως για μενα και απο κοντά είναι κουκλάρα! αν είχα τα λεφτά θα την αγόραζα!

1 person likes this

Αααααχχχ......

και εγω....

Πολλα τα λεφτα παιδια.Απ' οτι ακουω η τιμη της θα ειναι 8000-9000€

Μου φαινεται οτι η piaggio εχει :hunter:

1 person likes this

'' Ειναι πολλα τα λεφτα ΑΡΗ''.........

Μηπως υπαρχει καποια καινουρια πληροφορηση για vespa σε 350-500cc??

καλα δεν το συζηταμε .... 9 χιλιαρικα ειναι ακριβως σε ποιοτητα οπως μια gts και την δινει αρκετα παραπανω και τι? ενα σκουτερ οχι φυσικα βεσπα, το εχω πει 1000 φορες ας βγαλει η πιατζιο μια ρεπλικα βεσπα 98αρα του 46 η 47 κανονικα με ταχυτητες και ας την δινει 18 χιλιαρικα εγω σας λεω οτι θα γινει αναρπαστη ακομη και στην φαση της κρισης...

Την είδα από κοντά στου Μωραίτη στο Ηράκλειο. Φοβερή ποιότητα κατασκευής !!! Δεν μου άρεσε η εξάτμιση της με το νίκελ προστατευτικό που είναι περίπου ίδια με το ΕΤ4 . Το προσπέκτους μιλά για κινητήρα με φοβερή εξέλιξη πίσω του και τελείως χειροποιήτη κατασκευή της βέσπας,φουλ  LED φωτα, ΑΒS και αντισπιν σύστημα -ASR. Τιμή περίπου 9000 !!!! κυβικα 125